Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

A járványügyi helyzetre való tekintettel március 20-tól visszavonásig a szentmisék nem látogathatók.

Templomunk minden nap délután 15 és 18 óra között nyitva lesz, lehetőséget nyújtva a személyes imádságra.

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Hirdetés: Évközi 13. Vasárnap (július 1.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18.00 óra: Igeliturgia
Kedd – Szombat délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 óra: Évközi 14. Vasárnap

Képviselőtestület választás: Lezárult a képviselőtestület választásunk. A szavazólapok (117 db) összegzése után az alábbi személyek alkotják majd egyházközségünk képviselőtestületét: Berényi András, Bíró Szabolcs, Dr. Cserny István, Dr. Csernyné Szincsák Ibolya, Legeza Éva, Molnár Józsefné, Pécsi József, Szilágyi Eszter, Törő Ágnes, Dr. Újhelyi Mária. Továbbá: hivatalból tagja a testületnek Jakab Zsuzsanna, Keczán Mária, Náray Máté és a plébános. Tiszteletbeli tagokként pedig Csóra Miklós és Molnár József segítik a munkánkat. A tagokat kedden az esti szentmise után szeretettel várom a plébánián egy nagyon rövid megbeszélésre. Beiktatásuk időpontját a velük történt egyeztetés után hirdetem majd. Köszönöm mindenkinek, aki figyelemmel kísérte és bekapcsolódott a képviselőtestület választásba!

Primícia: Németh István újmisés atya, első szentmiséjét július 1-jén mutatja be, délután 5 órától a Szent Család templomban, amelyre mindenkit szeretettel hívnak és várnak.

Eucharisztikus Kongresszus programsorozat: 2018. július 7-én kezdődik templomunkban az az egyházmegyei programsorozat, amellyel a 2020-as Budapesti Eucharisztikus Kongresszusra készülünk. A következő 11 hónap első szombatján délután 3 órától az irgalmasság rózsafüzér eléneklésével kezdődik a program, ezt előadás követi (meghívott előadók) majd agapé, beszélgetés. 1645-től tanúságtételek, 17 órától szentségimádás, majd kis szünetet követően szentmise zárja a délutánt. Megtiszteltetés számunkra, hogy helyet adhatunk ennek az egyházmegyei programnak és kérem, hogy jó házigazda módjára kapcsolódjunk be, vállaljunk részt a háttérmunkában és szeretettel fogadjuk az ide érkező vendégeket, hiszen ezen alkalmakra mindig más és más célcsoport kap meghívást az egész egyházmegyéből. Július 7-én a rózsafüzér társulatok tagjait várjuk és Dr. Seregély István ny. egri érsek atya lesz az előadó és az esti szentmise főcelebránsa.

  • A programmal kapcsolatos szórólap elkészült, elvihetjük az újságostól.
  • Sütemény felajánlásokat örömmel fogadunk az alkalomra, ezeket pénteken és szombat délelőtt adhatjuk le a plébánián.

Nyári szabadság: Július 9 hétfő és 16 hétfő között nyári szabadságon leszek. Ez idő alatt Törő András titkár atya fog helyettesíteni, rendkívüli esetben kérem, őt keressék. Valamint ez idő alatt a plébánia zárva lesz, az ügyintézés szünetel.

Dorkász Szolgálat kérése: A Családgondozó program keretében 127 családot támogatnak rendszeresen. Ennek a programnak a támogatásához keresnek/kérnek közülünk 10 családot, akik vállalják, hogy 1 éven keresztül havi 2000 Ft-al segítséget nyújtanak a rászoruló családoknak. A plébánosnál lehet jelentkezni, és tőle kapják meg a borítékot.

Máriapócsi Egyházmegyei búcsú: 2018. július 29-én, vasárnap lesz, amelyre buszt indítunk. Jelentkezni lehet a plébánián, sekrestyében 1000 Ft buszköltség hozzájárulás befizetésével.


Eseménynaptár

Női torna

június
hétfő
1
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.