Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Évközi 26. Vasárnap (szeptember 30.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 1800 – Igeliturgia
Kedd – Szombat délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap – de. 1115 óra: Évközi 27. Vasárnap

Bocskaikert ünnep: Köszönöm mindazoknak a részvételét, akik eljöttek Bocskaikertbe és együtt ünnepeltek társegyházközségünkkel a templomszentelési évfordulón.

Szemlélődő imára: hívjuk a testvéreket ma délután 17.30-tól a plébánián.

Képviselőtestületi ülés: kedden 19 órára várom szeretettel a képviselőtestületi tagokat a plébánián.

Bibliaóra: csütörtök este 19 órától a plébánián, folytatjuk Szent Pál apostol leveleinek megismerését.

Bérmálkozási felkészítő: Péntek délután 1630-ra várom szeretettel azokat a 8-9-10-11-12. osztályos fiatalokat, akik jövőre szeretnének a bérmálás szentségében részesülni. Kérem, hogy értesítsük erről az ismerős családokat, fiatalokat, segítsük őket, hogy a jó istennek ez az ajándéka is eljusson hozzájuk.

Barokk felfedezések: címmel október 4-én 19 órakor a Szent Anna Székesegyházban koncertet ad az olasz Cappella Corradiana Ensemble barokkeggyüttes. A belépés ingyenes. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak.

Nagymaros – Gyermekmaros: Még van néhány hely az október 6-ai Nagymarosi Találkozóra induló buszon. Jelentkezés Jakab Zsuzsánál. Útiköltség hozzájárulás: 1 500 Ft/fő.

Eucharisztikus Kongresszus Programsorozat: Október 6-án, szombaton folytatódik templomunkban az Eucharisztikus Kongresszusra felkészítő programsorozat. Az októberi alkalomra a plébániai képviselőtestületek tagjai kaptak meghívást az egész egyházmegyéből. Részükre Dr. Linczenbold Levente egyházjogász, teológiai tanár tart majd előadást. Természetesen mindenkit szeretettel várunk délután 15 órára és továbbra is kérem a testvérek segítségét, a vendégek fogadásában, valamint ha süteménnyel hozzá tudnak járulni az érkezők megvendégeléséhez, azt szeretettel vesszük.

Nyugdíjasok kirándulása: Szeretettel hívjuk a nyugdíjasokat őszi kirándulásra, 2018. október 10-én, szerdán. Nyírbátor, Kállósemjén, Téglás lesz az útvonalunk, ahol felújított kastélyokat, kúriát tekintünk meg, és természetesen lesz közös szentmise és ebéd. Hozzájárulás 1500 Ft/fő, amely magában foglalja az útiköltséget, ebédet és belépő díjakat is. Indulás reggel 830 órakor a templom elől érkezés 18 óráig.

Egyházközségi kirándulás és lelki nap: Őszi egyházközségi kirándulásunkat az Eucharisztikus Kongresszusra való készület jegyében tartjuk október 27-én, szombaton. Reggel 830 órakor indulunk Máriapócsra, ahol a Szűzanya köszöntése után 10 órától főtisztelendő Gyulai Endre ny. szeged-csanádi megyéspüspök tart előadást. A gyerekeknek párhuzamosan játékos program. 1130-tól püspök atyával szentmisét mutatunk be a kegyoltárnál, majd közös ebéd a lelkigyakorlatos házban. Ebéd után választható programok (bazilita kolostor látogatás és kiállítás; Szent II. János Pál pápa térre séta, kilátó; kegytemplom történetének ismertetése…) 15 órától szentségimádással zárjuk programunkat és 17 óra körül haza érkezünk. Részvételi díj: felnőttek: 1500 Ft, gyerekek: 1000Ft. Jelentkezési határidő: október 21. Utazás lehetséges egyénileg, autókkal is, de jelentkezni és ebéd hozzájárulást fizetni akkor is kell.


Eseménynaptár

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Női torna

június
hétfő
8
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.