Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

A járványügyi helyzetre való tekintettel március 20-tól visszavonásig a szentmisék nem látogathatók.

Templomunk minden nap délután 15 és 18 óra között nyitva lesz, lehetőséget nyújtva a személyes imádságra.

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Évközi 27. Vasárnap (október 7.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18.00 – Szentmise: MAGYAROK NAGYASSZONYA FŐÜNNEP
Kedd – Szombat délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap – de. 1115 óra: Évközi 28. Vasárnap

Eucharisztikus Kongresszus Programsorozat: Tegnap az Eucharisztikus Kongresszusra felkészítő programsorozat keretében vendégül láttuk templomunkban a plébániai képviselőtestületek tagjait az egész egyházmegyéből. Részükre Dr. Linczenbold Levente bírósági helynök, egyházjogász, teológiai tanár tartott előadást. Köszönöm a testvérek segítségét, a szervezésben a vendégek fogadásában, megvendégelésében.

Rózsafüzér: Október a Rózsafüzér Királynőjének hónapja, kérem, imádkozzuk buzgón akár egyénileg, családjainkkal, közösségileg a rózsafüzért. Kedden este 19 órától közös filmnézésre hívom a testvéreket.

Katekumen csoport: csütörtök este 19 órától a plébánián.

Bérmálkozási felkészítő: Péntek délután 1630-ra várom szeretettel azokat a 8-9-10-11-12. osztályos fiatalokat, akik jövőre szeretnének a bérmálás szentségében részesülni. Kérem, hogy értesítsük erről az ismerős családokat, fiatalokat, segítsük őket, hogy a jó istennek ez az ajándéka is eljusson hozzájuk.

Szemlélődő imára: hívjuk a testvéreket jövő hét vasárnap délután 17.30-tól a plébánián.

Nyugdíjasok kirándulása: Szeretettel hívjuk a nyugdíjasokat őszi kirándulásra, 2018. október 10-én, szerdán. Nyírbátor, Kállósemjén, Téglás lesz az útvonalunk, ahol felújított kastélyokat, kúriát tekintünk meg, és természetesen lesz közös szentmise és ebéd. Hozzájárulás 1500 Ft/fő, amely magában foglalja az útiköltséget, ebédet és belépő díjakat is. Indulás reggel 8.30 órakor a templom elől érkezés 18 óráig. Még lehet jelentkezni Gajdos Zsuzsánál.

Egyházközségi kirándulás és lelki nap: Őszi egyházközségi kirándulásunkat az Eucharisztikus Kongresszusra való készület jegyében tartjuk október 27-én, szombaton. Reggel 8.30 órakor indulunk Máriapócsra, ahol a Szűzanya köszöntése után 10 órától főtisztelendő Gyulai Endre ny. szeged-csanádi megyéspüspök tart előadást. A gyerekeknek párhuzamosan játékos program. 11.30-tól püspök atyával szentmisét mutatunk be a kegyoltárnál, majd közös ebéd a lelkigyakorlatos házban. Ebéd után választható programok (bazilita kolostor látogatás és kiállítás; Szent II. János Pál pápa térre séta, kilátó; kegytemplom történetének ismertetése…) 15 órától szentségimádással zárjuk programunkat és 17 óra körül haza érkezünk. Részvételi díj: felnőttek: 1500 Ft, gyerekek: 1000Ft. Jelentkezési határidő: október 21. Utazás lehetséges egyénileg, autókkal is, de jelentkezni és ebéd hozzájárulást fizetni akkor is kell.

Püspöki szinódus: Október 3-án, kedden délelőtt Ferenc pápa szentmisével nyitotta meg a XV. rendes püspöki szinódust, melynek témája a fiatalok, a hit és a hivatástisztázás. Mo-ot egyházmegyénk főpásztora Palánki Ferenc püspök atya és Kocsis Fülöp gk. metropolita képviseli és kérik az imáinkat.

Gyászhír: A Szent Domonkos Rend Magyar Tartományfőnöksége, valamint a gyászoló család, megrendülve, de a boldog feltámadás reményében tudatja, hogy BARNA FERENC MÁTÉ OP életének 52., szerzetesi fogadalmas életének 27., papságának 21. évében, az Egyház szentségeivel megerősítve, 2018. október 1-jén hazatért a Mennyei Atya házába. Temetése 2018. október 9-én, kedden, fél 12-kor kezdődik a soproni Szent Mihály Templomban. A szentmisét és a temetési szertartást vezeti dr. Veres András győri megyéspüspök. A Szent László Plébánia autóbuszt szeretne indítani, melynek költsége 6-8000 Ft várható. Jelentkezni még ma lehet a Szent László plébánián!


Eseménynaptár

Női torna

június
hétfő
1
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.