Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Urunk megkeresztelkedése - Ünnep (január 13.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Szombat: délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 óra: Évközi 2. vasárnap

Házszentelés: Vízkereszt ünnepét követően szép hagyomány a házszentelés szertartása. Két értelme is van annak, hogy otthonunkban házszentelést végzünk:

  • A gesztus, hogy házamba hívom a papot jelzi, hogy nyitva áll az otthonom Krisztus előtt. Akarom, hogy ott éljen közöttünk a hétköznapokban is.
  • A házszentelés során áldást kérünk a házra és annak minden lakójára. A megáldottság tudata erősítheti hitünket és bizalmunkat a Gondviselő Istenben. A házszentelés egyeztetése a plébános atyával történik.

Közösségi alkalmak:

  • Ma délután 1730-tól szemlélődő imádság lesz a plébánián. Mindenkit szeretettel várunk.
  • Csütörtökön a szentmisét követően Bibliaóra lesz a plébánián.

A többi közösség is elkezdte alkalmait kérem, hogy kövessük figyelemmel és kapcsolódjunk be minél többen!

Házasságkötés – jegyesoktatás: Akik templomunkban szeretnének házasságot kötni 2019-ben kérem, hogy január-február folyamán jelezzék szándékukat a plébánián. A jegyeskurzus március 1-én pénteken 19 órakor kezdődik a plébánián. Jegyesoktatásra azokat is várjuk szeretettel, akik nem a templomunkban kötnek házasságot, de felkészülni itt szeretnének.

Debreceni plébániák bálja: 2019. február 8-án, pénteken 19:00-02:00 óra között tartjuk a debreceni plébániák bálját. Helyszíne a Kölcsey Központ (Hunyadi utca 1-3.). A bálon köszöntőt mond Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök. Belépőjegy a jövő hét keddtől 3000 Ft-ért váltható a 6 debreceni plébánián és a Püspöki Hivatalban. A 14 év alattiak részvétele ingyenes. Megjelenés alkalomhoz illő öltözetben. Tombolajegyek a helyszínen 200 Ft‐os áron kaphatók. Támogatóink névsorát a helyszínen kihelyezzük.

Ökumenikus imahét: Az ökumenikus imahét városunkban 2019. január 20-27 között kerül megrendezésre, amelynek pontos menetrendjét a hirdetőtáblán olvashatjuk. Kérem, hogy minél többen kapcsolódjunk be a keresztények egységéért végzett imádságba.

Egyházmegyei szavalóverseny: elődöntője lesz március 2-án 10 órától  a Szent József Gimnáziumban. Nevezni négy korosztályban lehet (1-2. osztály, 3-4. osztály, 5-6. osztály és 7-8. osztály) egy adventi, karácsonyi, húsvéti vagy bibliai témájú verssel. Mától lehet nevezni a szavalóversenyre a hitoktatóknál. A döntő március 30-án lesz Nyíregyházán az Egyházmegyei Lelkipásztori Intézetben (Kossuth tér 4.).


Eseménynaptár

Templomszentelés 20. évfordulója

augusztus
szerda
19
Augusztus 19-én, szerdán,...
17:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.