Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Évközi 24. Vasárnap (szeptember 15.)

Liturgikus rend

Hétfő délután 18.00 óra: Igeliturgia
Kedd - Szombat délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap de. 11.15 óra: Szentmise, évközi 25. vasárnap

Szemlélődő imára: hivjuk a testvéreket szept. 15-én délután 17.30-tól a plébánián.

Hitoktatás: Folyamatosan várjuk a gyerekek jelentkezését a plébániai hittanórákra, amelyek a héten elkezdődnek. Idõpontok a hirdetőtáblán olvashatóak.

Bibliaóra is elkezdődik csütörtök este, a szentmisét követően a plébánián. Szeretettel várunk mindenkit!

Énekkar- Kórus: A napokban érdemei elismerése mellett, és köszönetet mondva minden eddigi szolgálatáért megköszöntem Kedvesné Herczegh Mária kórusvezetői munkáját és a továbbiakban Náray Máté kántort, karnagy urat kértem fel a kórus vezetésére. Szeptember 28-ån, szombaton az esti szentmisében megköszönjük előző kórusvezetőnk szolgálatát, érte ajánljuk fel a szentmiseáldozatot, valamint e szentmise után lesz az első kóruspróba is. A köszönetnyilvánításra és a kóruspróbára is várunk mindenkit szeretettel.

Idősek őszi kirándulása: Szeretettel hívjuk az idősebb testvéreket egy közös beregi kirándulásra 2019. október 2-án, szerdán. Útvonal Csaroda - Tákos - Vásárosnamény - Máriapócs. Indulás reggel fél 8 órakor a templom elől érkezés este 6 óra körül.
Részvételi dij plébániai támogatással 1800 Ft/fő, amely magában foglalja az ebédet, a belépőket és az útiköltséget. Jelentkezni a jövő vasárnaptól lehet Gajdos Zsuzsánál.

Szólj be a papnak:. Szeptember 16-án, hétfőn 19 órától ismét lesz "Szólj be a papnak!" vitaest. A most induló ingyenes és interaktív négyrészes sorozat a hit és tudomány kapcsolatát járja körül a legaktuálisabb témák mentén (az univerzum/élet keletkezése, pszichológia, technológiai forradalom, a Biblia hitelessége). Időpont: 2019. szeptember 16. 19h
Helyszín: Nagyerdei Víztorony. Téma: Hogyan keletkezett a világ?

Örömhír újság és programfüzet: A szentmise végén a bejáratnál a ministránsok osztják majd az egyházmegyei Örömhír újság legújabb számát, aki megteheti, kérem, felajánlásával támogassa az egyházi sajtót. Ugyancsak a ministránsoktól vehetjük át a plébániánk pasztorációs programfüzetét, amelyben megtaláljuk a legfontosabb információkat, programokat. Családonként vigyünk belőle, és vigyünk ismerőseinknek is.


Eseménynaptár

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Női torna

június
hétfő
8
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.