Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

A járványügyi helyzetre való tekintettel március 20-tól visszavonásig a szentmisék nem látogathatók.

Templomunk minden nap délután 15 és 18 óra között nyitva lesz, lehetőséget nyújtva a személyes imádságra.

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Évközi 25. Vasárnap (szeptember 22.)

Liturgikus rend

Hétfő-délután 18. óra: Igeliturgia
Kedd - Szombat délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap de. 11.15 óra és este 19.30 óra: Szentmise, évközi 26. vasárnap

Szentirás vasárnapján, jövő hét vasárnap kérem, hogy hozzuk magunkkal a Szentírásunkat, Bibliánkat, amelyet a mindennapokban használunk, vagy egy olyan példányt, amelyet szeretnénk tovább ajándékozni és ezekre a Bibliákra kérjük majd a szentmise végén a jó Isten áldását!

Katekumenátusra: hívjuk és várjuk szeretettel azokat a felnőtteket, akik pótolni szeretnék az elmaradt szentségek vételét, vagy mélyebben szeretnének megismerkedni a Krisztust követő élettel, annak ajándékaival. Első alkalom szeptember 24, kedd 19 óra a plébánián.

Lelkiségtörténeti önképző kör: várja és hívja az érdeklődőket minden hónap 2. és 4. csütörtök este a plébánián. Az alkalmakon Söveges Dávid bencés atya lelkiségtörténeti művének alapján megismerkedünk a nagy lelki írókkal és lelkiségi mozgalmakkal, irányzatokkal Szeptember 26-án, csütörtökön az Eszkatológikus lelkiségről hallunk előadást. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

Szemlélődő imára: hívjuk a testvéreket jövő hét vasárnap, délután 17.30-tól a plébánián.

Idősek őszi kirándulása: Szeretettel hívjuk az idősebb testvéreket egy közös beregi kirándulásra 2019. október 2-án, szerdán. Útvonal Csaroda - Tákos - Vásárosnamény - Máriapócs. Indulás reggel fél 8 órakor a templom elől érkezés este 6 óra körül. Részvételi dij plébániai támogatással 1800 Ft/fő, amely magában foglalja az ebédet, a belépőket és az útiköltséget. Jelentkezni a jövő vasárnaptól lehet Gajdos Zsuzsánál.

Egyházközségi kirándulás: Október 23-án, szerdán egyházközségi kirándulásra hívom a kedves testvéreket. Úticélunk nemzeti kegyhelyünk Mátraverebély-Szentkút. A busz reggel 7 órakor indul a templom elől, érkezés este 7 óra körül. Részvételi díj 3000 Ft/fő, amely magában foglalja az utazás és ebéd költségeit. Jelentkezni lehet a plébánián hétfőtől, és kérem, hogy ne hagyjuk az utolsó pillanatra a döntést!


Eseménynaptár

Hobbielektronika

május
csütörtök
28
Arduino kezdőknek és haladóknak
17:00 h

Női torna

június
hétfő
1
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.