Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétfő-szombat: 18.00 szentmise

Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyónhat: szombat este, a szentmise után

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten 2019. augusztus 04-11.

További részletek: ide kattintva

Évközi 26. Vasárnap (szeptember 29.)

Liturgikus rend

Hétfő délután 18 óra - Igeliturgia
Kedd - Szombat délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap de. 11.15 óra és este 19.30 óra: Szentmise, évközi 27. vasárnap

Szemlélődő imára: hívjuk a testvéreket ma délután 17.30-tól a plébánián.

Képviselőtestületi ülés: kedden 19 órára várom szeretettel a képviselőtestületi tagokat a plébánián.

Bibliaóra: csütörtök este 19 órától a plébánián, Szent Pál apostol leveleinek megismerését folytatjuk.

Bocskaikert meghívó: A plébániánkhoz tartozó Bocskaikerti Ökumenikus Templom felszentelési évfordulóját október 5-én, szombaton délután 16 órától tatjuk. Az ünnepi szent liturgiát Kocsis Fülöp görögkatolikus érsek, metropolita mutatja be, amelyen részt vesznek egyaránt a római katolikus a görög és református testvérek is. Kérem, hogy minél többen vegyünk részt a testvér egyházközségünk ünnepén.

Idősek őszi kirándulása: Szeretettel hivjuk az idősebb testvéreket egy közös beregi kirándulásra 2019. október 2-åán, szerdán. Ütvonal Csaroda - Tákos - Vásárosnamény - Máriapócs. Indulás reggel fél 8 órakor a templom elől érkezés este 6 óra körül. Részvételi díj a plébániai támogatással 1800 Ft/fő, amely magában foglalja az ebédet és belépöket és útiköltséget. Jelentkezni lehet még ma Gajdos Zsuzsánál

Egyházközségi kirándulás: Október 23-án, szerdán egyházközségi kirándulásra hívom a kedves testvéreket. Uti célunk nemzeti kegyhelyünk Mátraverebély-Szentkút. A busz reggel 7 órakor indul a templom elől, érkezés este 7 óra körül. Részvételi díj 3000 Ft/fő, amely magában foglalja az utazás és ebéd költségeit. Jelentkezni lehet a plébánián, és kérem, hogy ne hagyjuk az utolsó pillanatra a döntést!

Eucharisztikus Kongresszusra: való készület harmadik évében folytatódik templomunkban a közös egyházmegyei felkészülés. A harmadik év mottója: Mindenkivel - MindenkiNek amely a missziós lelkületre hivja fel a figyelmünket és arra buzdít, hogy mindenkihez juttassuk el az Eucharisztia örömét. A találkozók továbbra is elsőszombatonként lesznek, délután 16.30-tól a meghívottak bemutatkoznak, majd 17 órától szentségimádás, 18 órától pedig szentmise. Október 5-én, szombaton kezdünk és vendégeink lesznek a Neokatekumenális út tagjai.


Eseménynaptár

Felnőttek Lelki Köre

november
péntek
15
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Női torna

november
hétfő
18
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Hobbielektronika (haladó)

november
csütörtök
21
STM32 mikrovezérlő...
17:00 h

Bibliaóra

november
csütörtök
21
19:00 h

Felnőttek Lelki Köre

november
péntek
22
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Énekkari próba

november
szombat
23
Szeretettel várunk minden...
19:00 h

Szemlélődő ima

november
vasárnap
24
A szemlélődő ima...
17:30 h - 20:00 h

Női torna

november
hétfő
25
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Hobbielektronika

november
csütörtök
28
Arduino kezdőknek és haladóknak
17:00 h

Felnőttek Lelki Köre

november
péntek
29
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.