Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétfő-szombat: 18.00 szentmise

Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyónhat: szombat este, a szentmise után

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten 2019. augusztus 04-11.

További részletek: ide kattintva

Évközi 27. Vasárnap (október 6.)

Liturgikus rend

Hétfön és pénteken délután 18 óra: lgeliturgia
A többi hétköznapon: délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap de.11.15 óra és este 19.30 óra: Szentmise, évközi 28. vasárnap

Köszönöm: a részvételt az idősek kirándulásán, nagyon szép napot töltöttünk együtt.
Ugyancsak köszönöm a közös imádságot mindazoknak, akik eljöttek a bocskaikerti templomszentelési évforduló megünneplésére.
Köszönöm a tegnapi, Eucharisztikus Kongresszusra készítő alkalom szervezését, a segitséget és a részvételt.

Rózsafüzér: Október a Rózsafüzér Királynöjének hónapja, kérem, imádkozzuk buzgón akár egyénileg, családjainkkal, közösségileg a rózsafüzért. Kedden Magyarok Nagyasszonya főünnep.

Ökumenikus Taizei imaóra: lesz ma este 19 órától a józsai Szent György templomban, mindenkit szeretettel hivnak és várunk.

Katekumen csoport: csütörtök este 19 órától a plébánián.

Távollét: A jövő hét szerdán Olaszországba utazom, így nem leszek elérhető. Kérem, hogy sürgős esetben forduljanak bizalommal a város egy másik plébániájához!

Szemlélődő imára: hivjuk a testvéreket jövő hét vasárnap, délután 17.30-tól a plébániára.

Szóli be a papnak: rendezvény keretében "Mi haszna az Egyháznak" címmel három püspökkel lesz beszélgetés október 17-én, csütörtökön este 19 órától a Bakelit Music Caffe-ban. Szeretettel várnak mindenkit.

A Képmás zenekar: lemezbemutató koncertjére kerül sor - Gerendás Péter vendégszereplésével - október 18-án, pénteken este 19 órától a Belvárosi Közösségi Ház Pódiumtermében. Szeretettel ajánlom mindenkinek.

Egyházközségi kirándulás: Október 23-án, szerdán egyházközségi kirándulásra hívom a kedves testvéreket. Üti célunk nemzeti kegyhelyünk Mátraverebély-Szentkút. A busz reggel 7 órakor indul a templom elől, érkezés este 7 óra körül. Részvételi díj 3000 Ft/fő, amely magában foglalja az utazás ebéd költségeit. Jelentkezni lehet a plébánián, és kérem, hogy ne hagyjuk az utolsó pillanatra a döntést!

Ebéd meghívás: Az Eucharisztikus Kongresszusra készület jegyében egy új kezdeményezést indítok el a plébániánkon. Mégpedig havonta egy vasárnap a szentmisét követően szeretnék együtt ebédelni családokkal itt a plébánián. Az első alkalom október 27. A meghívottak pedig azok, akikhez az alábbi meghívó elérkezik. Első alkalommal - a pártatlanság kedvéért - kisgyerekek adják kézbe véletlenszerűen a meghívót, ezt követően pedig mindig a meghívott pár/család adja tovább stafétaszerűen a meghívást, megbizonyosodva arról, hogy akik kapják el is tudnak jönni az ebédre. A meghivó hátoldalán szerepel a pontos információ, de a képviselőtestület tagjai is szeretettel válaszolnak a felmerülő kérdésekre. Kérem, hogy fogadjuk ezt a kezdeményezést nyitottan és örömmel, hiszen a célja ennek az, hogy tovább mélyítsük azt a szeretetközösséget, amely az Eucharisztiából forrásozik.


Eseménynaptár

Felnőttek Lelki Köre

november
péntek
15
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Női torna

november
hétfő
18
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Hobbielektronika (haladó)

november
csütörtök
21
STM32 mikrovezérlő...
17:00 h

Bibliaóra

november
csütörtök
21
19:00 h

Felnőttek Lelki Köre

november
péntek
22
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Énekkari próba

november
szombat
23
Szeretettel várunk minden...
19:00 h

Szemlélődő ima

november
vasárnap
24
A szemlélődő ima...
17:30 h - 20:00 h

Női torna

november
hétfő
25
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Hobbielektronika

november
csütörtök
28
Arduino kezdőknek és haladóknak
17:00 h

Felnőttek Lelki Köre

november
péntek
29
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.