Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Évközi 14 Vasárnap (július 5.)

Liturgikus rend

Hétfő - kedd – délután 18 óra: Igeliturgia
Szerda – Péntek: délután 18 óra: Szentmise
Szombat – délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 és este 19.30 óra: Szentmise (évközi 15. vasárnap)

Péter-fillér- gyűjtés: Ma gyűjtést tartunk a Szentszék javára. A gyűjtés teljes összegét – az eddigi gyakorlatnak megfelelően – erre a célra továbbítjuk.

Nyári szabadság: Július 6 hétfő és 9 csütörtök között nyári szabadságon leszek. Ez idő alatt a plébánia zárva lesz, az ügyintézés szünetel. Kérem, hogy rendkívüli esetben (temetés, betegellátás) forduljanak bizalommal a város valamelyik másik plébániájához.

Köszönetnyilvánítás: Véget ért a járvány miatt félbeszakadt jegyeskurzus plébániánkon. 19 pár fordult meg a péntek esti találkozásokon, beszélgetéseken. Nagyon nagy szeretetettel és hálával köszönöm meg a felkészítést végző házaspárok áldozatos szolgálatát, munkáját. Hiszem, hogy őszinte és szeretetteljes tanúságtételük a házasság örömeiről és kihívásairól, de legfőképp annak szentségi mivoltáról segítette és mélyítette a házasságkötésre készülő jegyespárok elköteleződését. A jó Isten bőséges áldása kísérje a jegyeseket és a szolgáló házaspárokat is.

Kóruspróba: Karnagy úr próbát tart a kórus tagoknak július 11 és 25 szombat este a szentmise után. Szeretettel várunk énekelni tudó és vágyó testvéreket továbbra is a kórusba.


Eseménynaptár

Templomszentelés 20. évfordulója

augusztus
szerda
19
Augusztus 19-én, szerdán,...
17:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.