Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

A járványügyi helyzetre való tekintettel március 20-tól visszavonásig a szentmisék nem látogathatók.

Templomunk minden nap délután 15 és 18 óra között nyitva lesz, lehetőséget nyújtva a személyes imádságra.

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

NAGYBÖJT 1. VASÁRNAP (február 18.)

Liturgikus rend

Hétfő – Kedd – Szerda – délután 18 óra: Igeliturgia
Csütörtök – Péntek: délután 18 óra: Szentmise
Szombat – délután 18 óra: Vasárnap előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 1115 óra: Nagyböjt 2. vasárnapja

Hamvazkodás: Hamvazószerdán elkezdődött a 40 napos böjti készületünk Húsvét ünnepére. A mai szentmisét követően is elvégezzük a hamvazkodás szertartását.

Katekumenátus: Csütörtökön az esti szentmisét követően a katekumenekkel találkozunk a plébánián.

Keresztút: Pénteken a szentmise előtt 1730-tól a fiatalok vezetésével imádkozzuk a keresztút ájtatosságát. Kérem, hogy minél többen kapcsolódjunk be a közös imádságba.

Jegyes kurzus: Február 23-án, pénteken kezdődik plébániánkon a jegyesek felkészítése a házasság szentségére és a keresztény családi életre. Szeretettel várjuk a jegyespárokat! 

A Szentatya kérése: hogy február 23-án, pénteken, az egész Egyház imádkozzon és böjtöljön a Kongói Demokratikus Köztársaság, Dél-Szudán és az egész világ békéjéért. Buzdítom a testvéreket, hogy csatlakozzanak odaadóan ehhez a felhíváshoz.

Gyűjtés katolikus iskolák javára: Február 25-én, jövő hét vasárnap, országos gyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára. Az egyházmegyénk által fenntartott katolikus iskolákban, ebben a tanévben kb. 5 100 gyerek tanul. Mindnyájunk közös ügye, hogy iskoláinkban eredményes nevelői munka folyjék. Ehhez kérjük híveink imáit és nagylelkű adományait.

Szemlélődő ima: Jövő hét vasárnap szemlélődő imádságra hívjuk a testvéreket a plébániára este 18 órától.

Adoremus: Megérkezett az Adoremus márciusi száma elvihető a gyermekmegőrzőből.

Hírharang: Egyházközségünk ingyenes lapjának legújabb számát ajánlom szeretettel a kedves testvérek figyelmébe, első oldalán egy nagyon szép cikkel hamvazószerdáról. A ministránsok osztják majd a kijáratnál.

Világimanap a nőkért: A Tiszántúli Ref. Egyházkerület Nőszövetsége szervezésében 26. alkalommal kerül megrendezésre az Ökumenikus Világimanap a nőkért. Ebben az évben a Debrecen-Szabadságtelepi Református Egyházközség ad helyet az imádságnak, március 2-án, pénteken 17 órai kezdettel. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak!


Eseménynaptár

Hobbielektronika

május
csütörtök
28
Arduino kezdőknek és haladóknak
17:00 h

Női torna

június
hétfő
1
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.