Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

HÚSVÉTVASÁRNAP (április 1.)

Liturgikus rend

Húsvéthétfő – délelőtt 11.15 óra: Szentmise
Kedd – délután 18 óra: Szentmise Húsvét nyolcadában
Szerda – délután 18 óra: Igeliturgia
Csütörtök- Péntek: délután 18 óra: Szentmise Húsvét nyolcadában
Szombat – délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 óra: Húsvét 2. Vasárnapja

Hála: Köszönöm mindazok szolgálatát, segítségét, akik fáradoztak, hogy templomunk és húsvéti ünneplésünk szép legyen. Külön köszönöm a sekrestyés, kántor, énekkar, akolitusok és ministránsok áldozatait és szolgálatát. Isten fizessen meg mindnyájuknak.

Közösségi alkalmak: Kedden a szentmisét követően képviselőtestületi ülés, Csütörtökön Biblia óra. Pénteken várjuk a hittanosokat is délután.

Dicsőítő szentségimádás: Április 7-én, elsőszombaton délután 15 órától templomunkban, amelyre mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

Lelki nap férfiak részére: Április 7-én, szombaton, Nyíregyházán. Előadó Szabó József az Egri Szeminárium spirituálisa. Kérem a férfiakat, hogy fogjanak össze és minél többen vegyenek részt ezen az alkalmon.

Meditációs délután: Április 8-án vasárnap, délután 1530-tól a plébánián Tariska Eszterrel. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk!

Templombúcsú: Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepét idén a Virágvasárnappal történt egybeesés miatt április 9-én, hétfőn ünnepeljük. Ezen a napon este 18 órai kezdettel tartjuk templomunk búcsúünnepét. Az ünnepi szentmise főcelebránsa Takács János szabolcsi főesperes atya lesz, velünk imádkoznak a kerületben szolgáló atyák is. Kérem, hogy jöjjünk minél többen és közösen adjunk hálát templomunkért, egyházközségünkért.

Plébániai gyerek délelőtt: Április 14-én, szombaton, 10 órára várjuk a plébániára a hittanos gyerekeket. Közös programok, játék, kenyérlángos stb..várja őket és természetesen a hitoktatók és én is. A program 15 óráig tat.

Cursillo: 2018. április 14-én, szombaton délután 15.30 órától szeretettel várjuk templomunkba a Cursillót végzetteket városi ultreyára. Vendégünk lesz Juhász Imre atya, ő tart előadást és mutatja majd be az esti szentmisét is. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk!

Adó 2 X 1%: TÁMOGASSA A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZAT (0011),mert a jóság összeköt! és a A CSALÁD A JÖVÖ ALAPJA KÖZHASZNÚ ALAPÍTVÁNY-t; Adószám: 18569364-1-9

Hírharang: Szeretettel osztjuk egyházközségünk ingyenes lapját, a Hírharangot.

Áldott Húsvétot!

Eseménynaptár

Énekkari próba

július
szombat
11
Szeretettel várunk énekelni...
19:00 h

Énekkari próba

július
szombat
25
Szeretettel várunk énekelni...
19:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.