Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

HÚSVÉT 3. VASÁRNAP (április 15.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Péntek délután 18 óra: Szentmise
Szombat – délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 óra: Húsvét 4. vasárnapja, HIVATÁSOK VASÁRNAPJA

Köszönet: Megköszönöm a gyerekek részvételét a tegnapi plébániai hittanos napon. Jó volt együtt lenni, találkozni. Köszönöm a Cursillosoknak is a találkozás és megosztás örömét.

Közösségi alkalmak: Szerdán este gitáros szentmise lesz templomunkban, Csütörtökön a szentmisét követően Bibliaórát tartunk a plébánián. Jövő hét vasárnap délután 1800-tól szemlélődő imára várjuk a testvéreket a plébánián. Visitatio Canonica: Április 27-28-án, főpásztori látogatásainak sorában, egyházközségünkbe érkezik Palánki Ferenc püspök atya egyházmegyénk főpásztora. A pasztorális látogatás azoknak az évszázadok tapasztalatával megerősített formáknak az egyike, amelyekben a püspök személyes kapcsolatot tart a papsággal és Isten népe többi tagjával. A látogatás lehetővé teszi a püspök számára, hogy értékelje a lelkipásztori szolgálatra rendelt struktúrák és eszközök hatékonyságát, számot vessen az evangelizáció munkájának körülményeivel és nehézségeivel, hogy így jobban meghatározhassa a szerves lelkipásztori tevékenység prioritásait és eszközeit. A plébániai látogatás folyamán a püspök atya találkozik a hívekkel szentmise keretében, a képviselőtestület tagjaival, hitoktatókkal, csoportokkal, áttekinti a plébánia gazdasági helyzetét, épületeit, felszereléseit stb. Átfogó képet szeretne látni az egyházközség életéről, működéséről és nehézségeiről is. Kérem, hogy imáinkkal kísérjük a látogatást és készüljünk Püspök atya fogadására.

Templombúcsú Józsán: Április 22-én, vasárnap 930-kor kezdődő szentmisében tartjuk a Józsai Szent György templom búcsúját. Főcelebráns Varga János ny. főesperes, plébános atya lesz.

Közösségi kert: Felvetődött a plébánia kertben közösségi kert kialakítása. Néhány személy részére örömmel ajánlunk fel egy kis parcellát, ahol veteményezhet és gondozhatja kiskertjét. Az érdeklődők Tóth László atyát keressék meg.

Véradás: A májusban megrendezésre kerülő családi napon szeretnénk véradást szervezni a Magyar Vöröskereszt segítségével. A kitelepüléshez viszont szükséges látnia a szervezetnek, hogy kb. hány fő az, aki bekapcsolódik a véradásba. Ezért kérem, hogy akik a családi napon nagylelkűen vállalják ezt a mások életmentését szolgáló áldozatot jelezzék szándékukat!


Eseménynaptár

Énekkari próba

július
szombat
11
Szeretettel várunk énekelni...
19:00 h

Énekkari próba

július
szombat
25
Szeretettel várunk énekelni...
19:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.