Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

PLÉBÁNIAI TÁJÉKOZTATÓ HÍRLEVÉL

Debrecen Megtestesülés Plébánia, 2020. március 20.

A Hírlevél letöltése nyomtatható formában

Kedves Testvérek!

Az alábbiakban szeretettel tájékoztatlak benneteket egyrészről Püspök atya egyházmegyénkre vonatkozó rendelkezéseiről, másrészről az ehhez kapcsolódó plébániai változásokról.

1) Püspöki rendelkezések:

„A koronavírus következtében fennálló járványügyi helyzetben, a további fertőzés elkerülése érdekében, összhangban az MKPK által kiadott Szentségek kiszolgáltatása járványveszély idején című liturgikus mellékletével, a következő rendelkezéseket léptetem hatályba egyházmegyénkben 2020. március 20-tól visszavonásig. Kérem a papság és a hívek részéről a liturgikus mellékletben foglaltak és az alábbiakban megfogalmazott iránymutatások betartását:

 1. Imával esedezzünk napról napra az élő Istenhez a járvány megszűnéséért és minden érintettjéért, és híveinket is bátorítsuk erre. Segítségképpen mellékelek négy imádságot a járvány idejére.
 2. A templomainkat tartsuk nyitva, hogy a hívek egyénileg betérhessenek imádkozni és szentségimádásra. Kérem, hogy a papok ne ebben az időszakban mutassák be a szentmisét!
 3. 2020. március 20-tól határozatlan ideig szünetel a nép részvételével bemutatott szentmise és egyéb liturgikus cselekmény; minden templomi közösségi imádság (keresztút, rózsafüzér stb.) és egyéb áhítatforma, amelyeket eddig pap nélkül végeztek, továbbá minden egyházközségi hitéleti összejövetel.
 4. Az elsőáldozást és a bérmálkozást halasszuk el a járvány megszűnése utáni időszakra.
 5. Az Egyházi Törvénykönyv előírásai szerint egyházmegyénk területére felmentést adok a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól (vö. CIC 87. k. 1. §., 1245. k.). Kérem a Paptestvéreket, nyugtassák meg a híveinket, akik a járvány idején nem tudnak templomba menni, hogy ezzel nem követnek el bűnt! Az Úr napjának megszentelése azonban továbbra is ugyanúgy parancs marad számukra. A Katekizmusban és az Egyházi Törvénykönyvben található irányelvek szerint (vö. KEK 2183 és CIC 1248. k. 2. §), ha valakinek súlyos okból lehetetlenné válik részvétele az eucharisztikus ünneplésen, igen ajánlatos, hogy helyette töltsön kellő időt imádsággal – a Szentírás olvasásával, zsolozsma végzésével (ajánljuk a mobil applikációt) vagy más imával – egyénileg vagy a családban, illetve az online és a közszolgálati televízióban elérhető miseközvetítésbe áhítatos lélekkel kapcsolódjon be, és végezzen lelki áldozást.

  Vasárnaponként 11.30-kor a Debrecen TV is közvetít szentmisét a Szent Anna-székesegyházból, mely a DTV és az Egyházmegye YouTube oldalán is követhető. A lelki szentáldozás (communio spiritualis) az áldozásnak az a módja, amikor fizikai módon nem tudja valaki magához venni az Oltáriszentséget, de lelkileg mégis elnyerheti a szentáldozás kegyelmeit. Fontos azonban tudni, hogy a lelki szentáldozásra ugyanúgy fel kell készülnie a hívőnek, mint egyébként a rendes szentáldozásra, vagyis a kegyelem állapotában kell lennie. Aki valamilyen súlyos bűn miatt nem járulhat egyébként szentáldozáshoz (pl. rendezetlen házasság miatt), az lelki áldozást sem tud végezni. A minél gyümölcsözőbb bekapcsolódást segíti elő az Új Ember szerkesztőségének az az intézkedése, hogy a mai naptól az Adoremus kiadványt ingyenesen elérhetővé és letölthetővé tette az Új Ember honlapján. Továbbá ajánlom az Evangélium 365 és a Regnum Christi levelező listákat, melyek naponta küldik elektronikus úton az aktuális evangéliumi szakaszt a hozzá tartozó elmélkedéssel.

 6. Paptestvéreimet kérem, hogy továbbra is tartsanak templomainkban, kápolnáinkban szentmiséket.

  Ezzel a súlyosbodó járványügyi helyzetben is élő hittel tanúsítjuk, hogy az Eucharisztia az Egyház életének középpontja (vö. KEK 1343.). A már felvett miseszándékok sine populo módon engedélyezetten elvégezhetők, vagy az intentio dantis kérésére áthelyezhetők az Egyházi Törvénykönyv rendelkezése értelmében (vö. CIC 1309. k.). A híveket ösztönözzük arra, hogy a szentmise időpontjában otthonról kapcsolódjanak be megváltásunk ünneplésébe, és végezzenek lelki szentáldozást. Bekapcsolódásukkal híveink megvallják, hogy minden szentmisében az egész Egyház egyesül Krisztus áldozatával (vö. KEK 1369.).
 7. A betegellátás és a rendkívüli áldoztatás tekintetében mindenben kövessük az állami járványügyi előírásokat.
 8. A szentgyónást telefonon vagy online nem lehet végezni. Rendes körülmények között a súlyos bűnök megbocsátása csakis a bűnbocsánat szentségében lehetséges. Tekintettel azonban a rendkívüli járványügyi helyzetre – szintén visszavonásig, azonnali hatállyal – lehetővé teszem az általános feloldozás megadását (vö. CIC 961–963. k.).
 9. A temetés egyszerű formában és röviden tartandó meg a sírnál, a ravatalozó mellőzésével.
 10. Híveink figyelmét a lehető legjobban és a lehető legtöbb csatornán hívjuk fel ezekre a változásokra.
 11. Oktatási, szociális és egészségügyi intézményeinkben mindenben kövessük az állami előírásokat.
 12. A hatóságokkal mindenben működjünk együtt, és tartsuk be az általuk adott általános irányelveket.

Papjaimtól és híveimtől felelősségteljes magatartást és az állami járványügyi intézkedések betartását kérem. A járvány szembesít bennünket létünk esetlegességével, kezünk alkotásainak törékenységével és múlandóságával, valamint azzal, hogy mindannyiunk élete Isten kezében van. Egészen bizonyos, nem az Ő büntetése ez a járvány, hiszen nem feledkezhetünk el arról, hogy Ő szerető mennyei Atyaként viseltetik irántunk mindenkor és mindenben. Most is gyermeki bizalommal és teljes reménységgel hagyatkozzunk Őrá és örök végzéseire.”


2) Plébániai, templomi változások

 1. A mai naptól nem lesznek nyilvános szentmisék a templomunkban. Én minden nap bemutatom a szentmiseáldozatot – amennyiben a misét mondatók másként nem rendelkeznek – a felvett szándékokra, és természetesen az imádságba belefoglallak mindnyájatokat. Örömmel várom az imaszándékaitokat FB-on, sms-ben, emailben, postaládába dobva…, ezeket is az Úr elé viszem a szentmisében.
 2. Templomunk minden nap délután 15 és 18 óra között nyitva lesz, lehetőséget nyújtva a személyes imádságra.
 3. Kivételes alkalom lesz március 27-28, amikor is péntek este 18 órától, szombat este 18 óráig lesz nyitva templomunk és egyéni szentségimádásra lesz lehetőség, a kitett Oltáriszentség előtt.
 4. Tervezem, hogy keddi, csütörtöki, szombati napokon este 18 órától a zárt templomban fél órás élőben közvetített szentségimádást tartok. A FB – Megtestesülés Templom hívei csoportban tudtok majd bekapcsolódni.
 5. Szeretettel kérem, hogy juttassátok el hozzám az elérhetőségeiteket (telefon), mert szeretném a lehető legtöbb családot, hívünket, különösen az időseket felhívni és ily módon is ápolni a közösséget.
 6. Továbbra is érvényben van, hogy kérésre szívesen viszem el az Oltáriszentséget a beteg, idős testvérek számára, vagy szolgáltatom ki a Betegek Szentségét.
 7. Más szentség kiszolgáltatással kapcsolatosan kérem, egyeztessünk telefonon, ha bármilyen kérdés vagy kérés felmerül.
 8. A gyerekekről és fiatalokról sem feledkezünk meg. A hitoktatók segítségével tartjuk a kapcsolatot a szülőkkel és a gyerekekkel. Keressük a módját, hogy netes felületen tudjunk találkozni, megosztani, tanulni.
 9. A tartós élelmiszer gyűjtés keretében az adományokat bármikor betehetitek a templom nyitvatartási idejében az előtérben lévő padra.
 10. Az Eucharisztikus Kongresszusra továbbra is várjuk a jelentkezőket. A jelentkezési lapot letölthetővé tettük a plébánia honlapján. NEK jelentkezési lap letöltése

Elérhetőségek: Tóth László atya: +36 30 627 2230; Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.;
megtestesüEz az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.; Keczán Mária: +36 20 319 3199

A 23. zsoltár szavaival köszöntelek mindnyájatokat és kérem, hogy imádkozzunk egymásért!
„Az ÚR az én pásztorom, nem szűkölködöm. Füves legelőkön terelget, csendes vizekhez vezet engem. Lelkemet felüdíti, igaz ösvényen vezet az ő nevéért. Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy: vessződ és botod megvigasztal engem. Asztalt terítesz nekem ellenségeim szeme láttára. Megkened fejemet olajjal, csordultig van poharam. Bizony, jóságod és szereteted kísér életem minden napján, és az ÚR házában lakom egész életemben.”

Köszöntéssel: Tóth László atya


Eseménynaptár

Felnőttek Lelki Köre

szeptember
péntek
25
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Lélektől-lélekig

szeptember
péntek
25
Lelki beszélgetés egy-egy...
17:00 h

Énekkari próba

szeptember
szombat
26
Szeretettel várunk énekelni...
19:00 h

Szent Mónika imacsoport

szeptember
vasárnap
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Szemlélődő ima

szeptember
vasárnap
27
Hiszen őbenne élünk,
...
17:30 h

Női torna

szeptember
hétfő
28
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Lelkiségtörténeti önképzőkör

szeptember
kedd
29
Lelkiségtörténeti önképzőkör
19:00 h

Hobbielektronika

október
csütörtök
1
Arduino tanfolyam
Arduino...

Felnőttek Lelki Köre

október
péntek
2
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Énekkari próba

október
szombat
3
Énekkari próba
19:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.