Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétfő - szombat: 6 óra roráte
szombat este 18 óra előesti szentmise
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 óra szentmise
Gyóntatás hétköznap a szentmisék után, vasárnap: mise előtt és alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Évközi 28. Vasárnap (október 10.)

Liturgikus rend:

Hétfő délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd, szerda, csütörtök, péntek délután 18 óra: Szentmise
Szombat délután 18 óra: Vasárnap előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 és este 19.30 óra: Szentmise, évközi 29. vasárnap

Közösségi alkalmak:

  • Ma este 17.30-tól szemlélődő ima lesz a plébánián. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk!
  • október 12-én, kedden a szentmisét követően a Lelkiségi Önképző Kör újabb alkalma következik. A gótika lelkisége címmel általános bevezetőt hallhatunk e kor lelki életét formáló körülményekről és gondolkodásról.
  • Csütörtökön a szentmisét követően a katekumenekkel találkozunk a plébánián!
  • Pénteken, október 15-én, délután 17 órától a hittanos gyerekekkel és családjaikkal együtt imádkozzuk a rózsafűzért a templomban! Szeretettel várjuk tehát a gyerekeket és szüleiket. A közös imádság után rózsafüzér készítésre lesz lehetőség a plébánián.
  • Jövő hét vasárnap gitáros szentmise lesz!

Rózsafüzér: Október a Rózsafüzér Királynőjének hónapja, kérem, imádkozzuk buzgón akár egyénileg, családjainkkal, közösségileg a rózsafüzért.

Egyházközségi kirándulás: A hagyományokhoz híven október 23-án, szombaton egyházközségi kirándulásra hívom a kedves testvéreket. Úti célunk Parád és Fallóskút (rossz idő esetén változhat).
A busz reggel 7 órakor indul a templom elől, haza érkezés este 7 óra körül. A részvételi díj: 4500 Ft/fő, amely magában foglalja az ebéd, a belépők és az utazás díját. Jelentkezni lehet a plébánián, és kérem, hogy ne hagyjuk az utolsó pillanatra a döntést!

NEK utótalálkozó: Püspök atya meghívása: 2021. november 6–án, 9 órától tartjuk Nyíregyházán a társszékesegyházban az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus egyházmegyei utótalálkozóját, amelyre szeretettel hívom mindazokat – paptestvéreimet és a híveket–, akik a kongresszusba otthonról kapcsolódtak be vagy azon személyesen részt vettek. Az utótalálkozó programja: 9.00 – érkezés; az Isteni Irgalmasság rózsafüzére az Oltáriszentség előtt és csendes szentségimádás; Fábry Kornél atya kongresszusértékelő előadása/élménybeszámolója; szünet; tanúságtételek, élménybeszámolók; szentmise; agapé. Az utótalálkozóra egyházközségünk buszt szervez, jelentkezni a plébánián lehet.

Ministráns foglalkozás: Szabó Gábor diakónus szervezésében és vezetésével minden második hét péntekjén 16:00-tól ministráns találkozót tartunk. Az első alkalomra október 15-én, pénteken 16 órától várjuk ministránsainkat és más nem ministráló, de közösséget kereső fiatal férfitestvéreinket! Felső korhatár: 21 év! Gábor atya meghívója a hirdetőn olvasható!

Az Egyetemi lelkészség hirdetései

Október 12-én, kedden Németh István atya érkezik Nyíregyházáról, aki az egyetemi lelkészség Családi élet keresztény szemmel c. kurzusán tart előadást a Megtestesülés Plébánia nagytermében 16 órától.

Október 13-án, szerdán 19 órától találkozik az egyetemi lelkészség egyetemista csoportja (18-25 közöttiek) a Megtestesülés Plébánián.

Október 17-én, vasárnap, 18 órától találkozik az egyetemi lelkészség fiatal felnőtt csoportja (25-40 év közöttiek) a Megtestesülés Plébánián. A beszélgetést követően 19.30-tól szentmisét mutat be az egyetemi lelkészség.


Eseménynaptár

Hobbielektronika

december
csütörtök
9
Python tanfolyam
17:00 h

Felnőttek lelki köre

december
péntek
10
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Női torna

december
hétfő
13
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Hobbielektronika

december
csütörtök
16
STM32 mbed tanfolyam
17:00 h

Felnőttek lelki köre

december
péntek
17
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Női torna

december
hétfő
20
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Szent Mónika imacsoport

december
hétfő
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Női torna

december
hétfő
27
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Női torna

január
hétfő
3
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Női torna

január
hétfő
10
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.