Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznap: 18 óra szentmise
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 óra szentmise
Gyóntatás hétköznap mise előtt, vasárnap: mise előtt és alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Nagyböjt 5. vasárnap (április 3.)

Liturgikus rend:

Hétfő – délután 18 óra: Igeliturgia
A hét többi napján délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 és este 19,30 óra: Szentmise, Virágvasárnap

Közösségi alkalmak:

  • Kedd este a szentmisét követően a képviselőtestület tagjaival találkozunk a plébánián.
  • Csütörtökön az esti szentmise előtt 17 órától imádkozunk a papi és szerzetesi hivatásokért.
  • Csütörtök este a szentmise után Biblia órát tartunk.
  • Pénteken 17 órától a gyerekekkel és szüleikkel imádkozzuk együtt a keresztutat a templomban!
  • Virágvasárnap 17 30 -tól szemlélődő imára hívjuk és várjuk a testvéreket a plébániára.

Gyűjtés: A mai vasárnapon a Szentföld javára tartunk gyűjtést. Köszönjük a nagylelkű adományokat!

Szeretetszolgálat: Kedden nyolc fővel Barabáson, a határon teljesítettünk szolgálatot a Katolikus Karitász kötelékében. Szolgálatunk megerősített minket abban, hogy továbbra is szükség van a segítségnyújtásra, így tehát továbbra is fogadjuk a tartós élelmiszer adományokat és tisztító és tisztálkodó szereket, amelyeket személyesen juttatunk el a fogadópontra.

Tavaszi templomkert takarítást: tartottunk április 2-án szombaton köszönöm annak az öt személynek az áldozatos munkáját, akik eljöttek és munkájukkal tettek azért, hogy templomunk és környezete szebb legyen Húsvét ünnepére.

Jótékonysági vásárt: hirdet a Szent István plébánia az egyházközségükben befogadott menekült család megsegítésére. A részletek a kihelyezett plakáton olvashatóak.

Akolitus és kántor képzés: A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye akolitus és kántor képzést szervez és indít ebben az évben. Várják mindazok jelentkezését, akik szeretnének bekapcsolódni ezen egyházi szolgálatok végzésébe. A jelentkezéssel és annak feltételeivel kapcsolatban a plébánoshoz forduljanak bizalommal az érdeklődők.

Városi barkaszentelés és keresztút: Idén a városi és nagyváradi történelmi egyházak püspökeinek közös részvételével Virágvasárnap délután 15 órától a Nagytemplomnál kezdődik az ünnepélyes barkaszentelés, majd emlékezés Jézus Jeruzsálemi bevonulására és ezt követi a keresztút. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak!


Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.