Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznap: 18 óra szentmise
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 ó. szentmise
Gyóntatás hétköznap mise előtt, vasárnap: mise előtt és alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Évközi XXVI. vasárnap (szeptember 25.)

Elvándorlók és menekültek világnapja

Liturqikus rend

Hétfő, Szerda: délután 18 óra: igeliturgia
Kedd - Szombat: délután 18 óra: szentmise
Vasárnap - délelőtt 11.15 óra és este 19.30 óra: szentmise, évközi XXVII. vasárnap

Közösségi alkalmak:

  • Ma szemlélődő ima lesz a plébánián 17.30-tól.
  • Hétfőn az igeliturgia után női torna lesz a plébánián.
  • Csütörtökön délután 17 órától a Hobbielektronika csoport várja az érdeklődőket a plébánia nagytermében.
  • Péntek délelőtt 10 órától a Felnőttek Lelki Köre is várja tagjait, régieket és leendőket egyaránt.
  • Péntek délután a plébániai hittanórákra is, szeretettel várjuk a gyerekeket és a fiatalokat!

Szólj be a papnak: Szeptember 27-én, kedd este 19 órától a Kossuth utcai Bakelit kávézóban Család – Elvárás vagy kiteljesedés címmel beszélgetnek papok, lelkészek és világiak. Mindenkit szeretettel várnak.

Fotópályázat: A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye fotópályázatot hirdet a Teremtés Hete, valamint a 72 óra kompromisszum nélkül program alkalmából, melynek témája: „Teremtett csodáinkon ejtett sebek”. A Teremtés Hetét idén szeptember 25. és október 2. között ünnepeljük, a 72 óra kompromisszum nélkül program keretében pedig október 6-9. között számos jótékony tevékenység kerül megvalósításra. Minkét kezdeményezés célja, hogy fokozott figyelmet fordítsunk a teremtett világ védelmére. A fotópályázat keretében arra hívjuk meg az egyházmegyénk tagjait, hogy készítsenek képet olyan Isten által teremtett csodákról, amelyeken felfedezhetjük az emberi felelőtlenség következményeit. Egyházmegyénk területén számos csodás jelenség vesz bennünket körül, amelyeken a szépség mellett sebeket is tapasztalhatunk. A fotópályázat részletes leírását, plakátját elhelyeztük a hirdetőn, de az egyházmegye és plébániánk honlapján is tájékozódhatunk.

Népszámlálás: 2022. október 1. és november 28. között népszámlálás lesz Magyarországon. A népszámlálás első szakasza október 1-16. között zajlik, amikor minden Magyarországon elő személy online töltheti ki a népszámlálási kérdőívet. Aki nem él ezzel a lehetőséggel, azt október l7-november 20. között személyesen keresik fel a számlálóbiztosok. A népszámlálás nagyon fontos esemény nemcsak Magyarország, de a magyar katolikusok életében is. Ezért az MKPK egy, a népszámláláshoz kapcsolódó kampányt indít, amelynek célja, hogy minden magyar katolikust arra buzdítson, bátran vallja meg vallási hovatartozását és felelősségének teljes tudatában töltse ki a népszámlálás vonatkozó kérdését.

Rózsafüzér: Október a Rózsafüzér Királynőjének hónapja, kérem, imádkozzuk buzgón akár egyénileg, családjainkkal, közösségileg a rózsafüzért. Itt a templomban közös rózsafüzér imádkozás van, minden nap 17.15-től.


Eseménynaptár

Képviselőtestületi ülés

december
kedd
6
Képviselők tanácskozása
18:00 h

Hobbielektronika

december
csütörtök
8
Bevezetés az elektronikába
17:00 h

Felnőttek lelki köre

december
péntek
9
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Felnőttek lelki köre

december
péntek
16
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.