Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétfő - szombat: 18 óra
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 óra szentmise
Gyóntatás kedd-szombat szentmisék után, vasárnap: mise alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Advent 1. vasárnapja (december 3.)

Liturgikus rend

Hétfő – reggel 6 óra: Roráté
Kedd – reggel 6 óra: Roráté
Szerda – reggel 6 óra: Roráté
Csütörtök – reggel 6 óra: Roráté
Péntek – reggel 6 óra: Roráté
Szombat – reggel 6 óra: Roráté
– délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 óra: Advent 2. Vasárnapja

Adventi koszorúkészítés a plébánián

Köszönöm a részvételt a tegnapi adventi koszorúkészítésen, és köszönöm a hitoktatók, segítők áldozatos munkáját.

Képviselőtestületi ülés

December 5-én, kedd este 18 órától képviselőtestületi ülés lesz a plébánián. A tagokat szeretettel várom.

Roráté misék utáni reggelik

Holnaptól elkezdődnek templomunkban a Roráté szentmisék reggel 6 órakor. A szentmiséket követően a hagyományoknak megfelelően közös reggeli elfogyasztására van lehetőség a plébánián, amelyre mindenkit szeretettel hívunk és várunk. A reggelihez az eszközöket és az alap élelmiszereket a plébánia előkészíti, szeretettel fogadunk azonban olyan élelmiszer felajánlásokat, amit a kenyérre rákenhetünk, rátehetünk. Valamint, szeretettel várjuk a reggelikhez önkéntes szolgálattevők jelentkezését. A bejárat melletti hirdetőtáblán elhelyeztünk egy táblázatot megjelölve a hét napjait (kivétel szerda, mert azt az egyetemisták vállalták), itt lehet feliratkozni a szolgálatra. Az újságos pultnál lévő lapon pedig a felolvasók jelentkezését várjuk.

Adventi naptár

Az idén adventi naptár is készül templomunkba. Minden adventi hajnalon nyitunk egy ablakot, amely kis ajándékot rejt magában minden jelenlévőnek. Ezek segítségével is szeretnénk elősegíteni és ösztönözni készületünket a Karácsony szép ünnepére.

Szemlélődő ima

Szemlélődő imádság lesz plébániánkon Tariska Eszter vezetésével december 10-én, vasárnap du. 1530-tól. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

Adoremus rendelés

Aki szeretné megrendelni az Adoremus nevű liturgikus kiadványt a 2018-as évre kérjük, jelezze a plébánián december 10-ig.

DORCAS akciók

Megérkeztek templomunkba a Dorcas szolgálat már jól ismert Kék Vödrei, amelyeket tartós élelmiszerrel tölthetünk meg, és a hideg téli hónapokban a legszegényebbekhez juttatnak el a helyi gyülekezetek, szervezetek segítségével. Vödröket a kijáratnál vihetünk majd el és december 15-ig kérjük visszahozni a plébániára. Ugyancsak a Dorcas szolgálaton keresztül 300 Ft-os ebédkupon megvásárlásával egy gyerek egy napi étkezését támogathatjuk. Erre is van lehetőség Demeternél most a szentmisét követően és a plébánia irodában is.

Adventi lelki délután

A karácsonyi szentgyónás elvégzésére lehetőséget nyújtó adventi lelki délutánt tartunk december 16-án, szombaton 15 órától a templomban. Két elmélkedést tart Szentesi Csaba görög kat. parókus atya és lesznek vendég gyóntató atyák. Elmélkedés, bűnbánati liturgia, elmélkedés, gitáros szentségimádás és szentmise lesz a délután menete. Kérem, hogy jelezzük ismerőseink felé is a karácsonyi szentgyónás elvégzésének lehetőségét ezen a napon. Ünnepek alatt nem lesz már rá mód. Az adventi reggeleken a roráté szentmisék után szintén fogok gyóntatni a templomban. Az idős, beteg testvérekhez szívesen elmegyek, hogy ők is részesülhessenek a szentségekben, a karácsonyi időben, kérem ez irányú igényüket személyesen nekem jelezzék.

Egyházközségi hozzájárulás

Szeretettel felhívjuk a kedves testvérek figyelmét, hogy rövidesen itt az év vége. Kérjük, hogy akik még nem rendezték az egyházi hozzájárulásukat erre az évre, azok legyenek szívesek befizetni azt a plébánián! Érezzük annyira a magunkénak templomunkat, egyházközségünket, hogy nem feledkezünk meg ebbéli kötelességeinkről sem!

Karácsonyi könyvárusítás

Vasárnaponként a gyóntatóhelyiség mellett András bácsinál könyvek vásárolhatóak a családok és gyerekek részére. Szeretettel ajánljuk a testvérek figyelmébe.

Adventi mézeskalács vásár

A hagyománynak megfelelően mézeskalács sütésére kéri a testvéreket a plébániai Kamilliánus csoport és a Család a Jövő Alapja Közhasznú Alapítvány. A mézeskalácsot december 16-ig kérjük eljuttatni a plébániára, ahol kis csomagok készülnek belőlük az advent 3. vasárnapján a szentmisét követő adventi mézeskalács vásárra. A bevételből a kórházban fekvő beteg rászorultakat támogatja a Kamilliánus csoport.

Karácsonyi miserend

A kinti és benti hirdetőn egyaránt elhelyeztük a karácsonyi miserendet. Kísérjük figyelemmel. Tájékoztassuk az érdeklődőket.
December 24.-én Advent negyedik vasárnapja, szentmise 11.15 órakor
December 24.-én pásztorjáték és "éjféli" szentmise 21:30 órakor
December 25-én Karácsony, ünnepi szentmise 11.15 órakor
December 26-án Szt. István vértanú, szentmise 11.15 órakor
December 31.-én Szent Család vasárnapja, szentmise és év végi hálaadás 11.15 órakor
Január 1. Újév, szentmise 11.15 órakor


Eseménynaptár

Szent Mónika imacsoport

június
vasárnap
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Szent Mónika imacsoport

július
kedd
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.