Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétfő - szombat: 18 óra
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 óra szentmise
Gyóntatás kedd-szombat szentmisék után, vasárnap: mise alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Hirdetés:Urunk megkeresztelkedésének vasárnapja (január 07.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Péntek: délután 18 óra: Köznap
Szombat – délután 18 óra: Vasárnap előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 óra: Évközi 2. vasárnap

Vízszentelés: Vízkereszt napján Egyházunk a szentmise kezdetén vizet szentelt. A megáldott vízből vihetünk haza otthonainkba is.

Házszentelés:

Vízkereszt ünnepét követően szép hagyomány a házszentelés szertartása. Két értelme is van annak, hogy otthonunkban házszentelést végzünk: A gesztus, hogy házamba hívom a papot jelzi, hogy nyitva áll az otthonom Krisztus előtt. Akarom, hogy ott éljen közöttünk a hétköznapokban is. A házszentelés során áldást kérünk a házra és annak minden lakójára. A megáldottság tudata erősítheti hitünket és bizalmunkat a Gondviselő Istenben. A házszentelés egyeztetése a plébános atyával történik.

Közösségi alkalmak:

- Kedden az esti szentmisét követően képviselőtestületi ülést tartunk a plébánián. A testületi tagokat szeretettel hívom és várom.
- Csütörtökön a katekumenekkel találkozunk a plébánián.
- Január 14-én vasárnap délután 1530-tól szemlélődő imádság lesz a plébánián Tariska Eszter vezetésével. Mindenkit szeretettel várunk.
A többi közösség is elkezdte alkalmait, kérem, hogy kövessük figyelemmel és kapcsolódjunk be minél többen!

Farsangi Bál:

Egyházközségünk szeretettel hív és vár mindenkit a hagyományos farsangi bálra, amely 2018. február 10-én este 19 órakor kezdődik az Agrár Étteremben. Jegyek már holnaptól megvásárolhatók a plébánián; elővételben 4000 Ft, rendes ár 4500 Ft, az utolsó héten pedig 5000 Ft-ért. Tombola felajánlásokat örömmel fogadunk, valamint mindenkit bátorítunk a jelmezes részvételre és akár egy kis vidám műsorszám előadására. Készüljünk örömmel és vidáman!

Ökumenikus imahét:

Az ökumenikus imahét városunkban 2018. január 21-28 között lesz, amelynek pontos menetrendjét a hirdetőtáblán olvashatjuk. Kérem, hogy minél többen kapcsolódjunk be a keresztények egységéért végzett imádságba!

Ehhez kapcsolódik, hogy AZ ÖKUMENIKUS TÖREKVÉSEK KATOLIKUS ALAPELVEIRŐL címmel három részes katekézisen vehetünk részt a Szent Anna Székesegyházban. Az 1. rész kedden, jan. 9-én; a 2. rész pénteken, jan. 12-én és a befejező jan. 16-án lesz.


Eseménynaptár

Szent Mónika imacsoport

június
vasárnap
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Szent Mónika imacsoport

július
kedd
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.