Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétfő - szombat: 18 óra
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 óra szentmise
Gyóntatás kedd-szombat szentmisék után, vasárnap: mise alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP (január 14.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Péntek: délután 18 óra: Szentmise
Szombat – délután 18 óra: Vasárnap előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 1115 óra: Évközi 3. vasárnap

Szemlélődő ima: Ma délután 1530-tól szemlélődő imádság lesz a plébánián Tariska Eszter vezetésével. Mindenkit szeretettel várunk.

Családok Éve: Közel száz helyszín csatlakozott már a Család-OK Országos Koncertjéhez, melyet a Debreceni Kőr Dáma Egyesület szervez a Családok éve alkalmából 2018. január 14-15-én országszerte. A főként felekezeteket, templomi közösségeket megszólító kezdeményezéshez számos kórus, oktatási intézmény is csatlakozott. Ma délután templomunkban 16 órától a Becsky család koncertjén vehetünk részt.

Bibliaóra: Csütörtökön az esti szentmisét követően Bibliaóra lesz a plébánián.

Ökumenikus imahét: Az ökumenikus imahét városunkban 2018. január 21-28 között kerül megrendezésre, amelynek pontos menetrendjét a hirdetőtáblán olvashatjuk. Kérem, hogy minél többen kapcsolódjunk be a keresztények egységéért végzett imádságba.

Munkatársak találkozója: Január 30-án, kedden este 19 órára szeretettel várom a plébániára a közösségek vezetőit és munkatársakat egy évértékelő és pasztorális programterv áttekintő megbeszélésre.

Farsangi Bál: Egyházközségünk szeretettel hív és vár mindenkit a hagyományos farsangi bálra, amely 2018. február 10-én este 19 órakor kezdődik az Agrár Étteremben. Jegyek már megvásárolhatók a plébánián; még ma elővételben 4000 Ft, holnaptól rendes áron 4500 Ft, az utolsó héten pedig 5000 Ft-ért. Tombola felajánlásokat örömmel fogadunk, valamint mindenkit bátorítunk a jelmezes részvételre és akár egy kis vidám műsorszám előadására. Készüljünk örömmel és vidáman!

Jegyes kurzus: Február 23-án kezdődik plébániánkon a jegyesek felkészítése a házasság szentségére és a keresztény családi életre. Kérjük azokat a párokat, akik 2018-ban a Megtestesülés templomban, vagy a józsai Szent György templomban szeretnének szentségi házasságot kötni, jelezzék szándékukat a plébánián. De várjuk azoknak a jelentkezését is, akik tartós párkapcsolatban élnek és még konkrét időpont nélkül, de házasságkötést terveznek.  Házas Hétvége: Szeretettel ajánlom a házaspárok figyelmébe a Házas Hétvége mozgalom meghívóját a 2018. február 16-18 közötti házas hétvégére, amelynek célja, hogy a házastársak közelebb kerüljenek egymáshoz, házas kapcsolatuk felfrissüljön és elmélyüljön. Érdeklődni és jelentkezési lapot kérni a plébánián lehet.

Eseménynaptár

Szent Mónika imacsoport

június
vasárnap
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Szent Mónika imacsoport

július
kedd
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.