Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Évközi 33. Vasárnap (november 18.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18.00 – Igeliturgia
Kedd – Szombat délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap – de. 11.15 óra: Évközi 34. Vasárnap KRISZTUS KIRÁLY Főünnep

Szólj be a papnak: November 19-én, hétfőn 19 órától ismét a Bakelitben. A válaszadók között Törő András atya, egyetemi lelkész is ott lesz. Téma: Család – karrier, hol van az egyensúly?

Katekumenekkel találkozunk csütörtök este a plébánián.

Szemlélődő imára: hívjuk a testvéreket jövő hét vasárnap délután 17.30-tól a plébániára.

Plébániai gyerek délelőtt. Köszönöm a gyerekek részvételét a tegnapi hittanos délelőttön és a szülőknek is a nyitottságot, valamint Jakab Zsuzsanna hitoktatónak és segítőinek a szervezést, lebonyolítást.

Őszi takarítás A lombhullás előrehaladtával aktuálissá vált a templomkert takarítása, a lombgyűjtés, virágok téliesítése. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit november 24-én, szombaton reggel 830-ra. Szerszámaink vannak, szorgos kezekre van szükség.

NEK-Program: Félidejéhez érkezett az egyházmegyei - 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra történő - felkészülési program. A következő alkalom december 1-én, szombaton, délután 15 órától lesz templomunkban. Erre az alkalomra szeretettel várjuk az egyházmegye területéről az egészségügyi dolgozókat (orvosok, ápolók stb.) és a kamilliánus családok tagjait is. Az előadást Dr. Csépányi Gábor teológia tanár tartja, aki maga is orvosi diplomát szerzett. 15 órakor az Isteni Irgalmasság Rózsafüzér eléneklésével kezdünk, majd előadás, szünet/agapé következik. 17 órától szentségimádás és a délután a 18 órakor kezdődő szentmisével zárul délutánunk. Továbbra is kérem a testvérek segítségét, valamint ha süteménnyel hozzá tudnak járulni az érkezők megvendégeléséhez, azt szeretettel fogadjuk.

Karitatív tettek: Plébániánk a Szentatya és a Magyar Karitász felhívására az alábbi módon csatlakozik a szeretet és szolidaritás tetteihez:

  • DORKÁSZ Kék vödör akció – sekrestyében vehető át, december 10-ig visszahozandó
  • Haláp Tanyasi Karácsony – száraz-élelmiszer gyűjtés – december 10-ig.
  • Csoki Felajánlás (gyerekek és felnőttek) – Mikulás ünnepét követően – nevelőotthonokba.

Adventi koszorúkészítés a plébánián: Távolabbi programként jelezzük, hogy november 30-án, pénteken du. 16-órától adventi koszorú készítésre hívjuk és várjuk a családokat a plébániára. Mi megvásároljuk és rendelkezésre bocsájtjuk a koszorúhoz szükséges kellékeket és minden család elkészítheti az adventi várakozást segítő és jelképező koszorút, amelyeket a 18 órakor kezdődő szentmise elején a templomban megáldunk. Hozzájárulás 500Ft/koszorú. Mindenkit szeretettel várunk!!


Eseménynaptár

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Női torna

június
hétfő
8
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.