Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Évközi 2. Vasárnap (január 20.)

Liturgikus rend

Hétfő – 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Szombat: 18 óra: Szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 óra: Évközi 3. vasárnap

Közösségi alkalmak:

  • Csütörtökön a szentmisét követően a katekumeneket várom a plébánián.
  • Jövő hét vasárnap 1730-tól szemlélődő imádság lesz a plébánián. Mindenkit szeretettel várunk.

Ökumenikus imahét: Az ökumenikus imahét városunkban ma este 17 órakor kezdődik az Attila téri Görögkatolikus Templomban. Pontos menetrendjét a hirdetőtáblán olvashatjuk. Kérem, hogy minél többen kapcsolódjunk be a keresztények egységéért végzett imádságba!

Debreceni plébániák farsangi bálja: 2019. február 8-án, pénteken 19:00-02:00 óra között tartjuk a debreceni plébániák bálját. Helyszíne a Kölcsey Központ (Hunyadi utca 1-3.). A bálon köszöntőt mond Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök. Belépőjegy 3000 Ft-ért váltható a 6 debreceni plébánián és a Püspöki Hivatalban. A 14 év alattiak részvétele ingyenes. Megjelenés alkalomhoz illő öltözetben. Tombolajegyek a helyszínen 200 Ft‐os áron kaphatók. Támogatóink névsorát a helyszínen kihelyezzük.

Eucharisztikus Kongresszus Programsorozat: február 2-án, szombaton folytatódik templomunkban az Eucharisztikus Kongresszusra felkészítő programsorozat. A februári alkalomra a leendő elsőáldozókat várjuk ide az egész egyházmegyéből. Elek László jezsuita atya lesz a vendégünk és tart majd előadást. Ez az alkalom kifejezetten a gyerekeknek szól majd hangulatában, sokszínűségében és programjaiban, de természetesen mindenkit szeretettel várunk 15 órára és továbbra is kérem a testvérek segítségét az előkészületekben és a vendégek fogadásában, valamint ha süteménnyel hozzá tudnak járulni az érkező gyerekek megvendégeléséhez, azt szeretettel vesszük.
Ide kapcsolódik, hogy ez alkalomra szeretnénk egy kis kiállítást készíteni a gyerekek számára elsőáldozási emlékekből. Így szeretettel várom a régi elsőáldozási emléklapokat, fényképeket, szentképeket, stb - névvel, címmel ellátva – hogy tablókat készíthessünk. Köszönöm.

Házasságkötés – jegyesoktatás: Akik templomunkban szeretnének házasságot kötni 2019-ben kérem, hogy január-február folyamán jelezzék szándékukat a plébánián. A jegyeskurzus március 1-én, pénteken 19 órakor kezdődik a plébánián. Jegyesoktatásra azokat is várjuk szeretettel, akik nem a templomunkban kötnek házasságot, de felkészülni itt szeretnének.

Házasok hete: 2019. február 10 és 17 között kerül megrendezésre ez az országos program. Templomunkban február 17-én a szentmise keretében szeretném megáldani a jubiláló házasokat (1, 5,10,15 stb). Kérem, hogy akik szeretnének a jubiláns áldásban részesülni töltsék ki az újságosnál elhelyezett adatlapot és juttassák vissza a plébániára február 14-ig. Február 10-én pedig a hét nyitásaként a szerelmesek miséjét tartjuk majd.


Eseménynaptár

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Női torna

június
hétfő
8
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.