Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Évközi 3. vasárnap (január 27.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Szombat: délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap – délelőtt 1115 óra: Évközi 4. vasárnap

Közösségi alkalmak: Ma 1730-tól szemlélődő imádság lesz a plébánián. Mindenkit szeretettel várunk.

Ökumenikus imahét: Az ökumenikus imahét záró alkalma ma este 17 órákor kezdődik a református nagytemplomban.

Eucharisztikus Kongresszus Programsorozat: február 2-án, szombaton folytatódik templomunkban az Eucharisztikus Kongresszusra felkészítő egyházmegyei programsorozat. A februári alkalomra a leendő elsőáldozókat várjuk ide az egész egyházmegyéből. Elek László jezsuita atya lesz a vendégünk és tart majd előadást. Ez az alkalom kifejezetten a gyerekeknek szól majd hangulatában, sokszínűségében és programjaiban, de természetesen mindenkit szeretettel várunk 15 órára és továbbra is kérem a testvérek segítségét az előkészületekben és a vendégek fogadásában, valamint ha süteménnyel hozzá tudnak járulni az érkező gyerekek megvendégeléséhez, azt szeretettel vesszük. Ide kapcsolódok, hogy ez alkalomra szeretnénk egy kis kiállítást készíteni a gyerekek számára elsőáldozási emlékekből. Így szeretettel várom a régi elsőáldozási emléklapokat, fényképeket, szentképeket, stb - névvel, címmel ellátva – hogy tablókat készíthessünk. Köszönöm.

Gyertyaszentelés – Balázs-áldás: Szombaton lesz Urunk bemutatásának ünnepe, azaz Gyertyaszentelő Boldogasszony, az esti szentmisében gyertyát szentelünk és vasárnap is. Valamint jövő hét vasárnap lesz Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja, akinek közbenjárását kérve fogok majd Balázs áldást osztani a szentmise végén.

Debreceni plébániák bálja: A bálra a plébániánknak adott belépőjegyek elfogytak. További vásárlási lehetőség a Püspökségen.

Házasságkötés – jegyesoktatás: Akik templomunkban szeretnének házasságot kötni 2019-ben kérem, hogy január-február folyamán jelezzék szándékukat a plébánián. A jegyeskurzus március 1-én, pénteken 19 órakor kezdődik a plébánián. Jegyesoktatásra azokat is várjuk szeretettel, akik nem a templomunkban kötnek házasságot, de felkészülni itt szeretnének.

Házasok hete: 2019. február 10 és 17 között kerül megrendezésre ez az országos program. Templomunkban február 17-én a szentmise keretében szeretném megáldani a jubiláló házasokat (1, 5,10,15 stb). Kérem, hogy akik szeretnének a jubiláns áldásban részesülni töltsék ki az újságosnál elhelyezett adatlapot és juttassák vissza a plébániára február 14-ig. Február 10-én pedig a hét nyitásaként a szerelmesek miséjét tartjuk majd.


Eseménynaptár

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Női torna

június
hétfő
8
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.