Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

A járványügyi helyzetre való tekintettel március 20-tól visszavonásig a szentmisék nem látogathatók.

Templomunk minden nap délután 15 és 18 óra között nyitva lesz, lehetőséget nyújtva a személyes imádságra.

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

HÚSVÉT III. VASÁRNAPJA (május 5.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Péntek: délután 18 óra: Szentmise húsvéti időben
Szombat – délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 és este 19.30 óra: Húsvét 4. Vasárnapja/Hivatások vasárnapja

Anyák napja: A szentmise végén köszöntjük az édesanyákat és nagymamákat. Fogadják szeretettel a gyerekek köszöntését, ajándékát.

Közösségi alkalmak: Kedden a szentmisét követően képviselőtestületi ülést tartunk a plébánián. Csütörtökön a katekumenekkel találkozunk. Jövő hét vasárnap 17.30-tól Szemlélődő imádság a plébánián.

Májusi litánia: Május a Szűzanya hónapja, az édesanyák hónapja; ezért a szentmisék után mindig közösen imádkozzuk majd a Lorettói litániát, köszöntve égi Édesanyánkat. Jöjjünk minél többen a hétköznapokon és imádkozzunk az édesanyákért, az anyai hivatásért.

Eucharisztikus Kongresszus: Az Eucharisztikus Kongresszusra való felkészülés 2. évének egyházmegyei záró alkalmát tartottuk szombaton templomunkban Palánki Ferenc püspök atya vezetésével. Együtt adtunk hálát a kapott kegyelmekért és most szeretném megköszönni mindenkinek a szolgálatát, akár a szervezésben, az elmélkedések összeállításában, zenei téren, vendégfogadásban, terítésben és pakolásban, sütemény készítésben szorgoskodott valaki. A jó Isten bőségesen jutalmazzon meg mindenkit kegyelmeivel a meghozott áldozatokért és szolgálatért. Köszönöm!

Májusi-júniusi programok:

Május 19-én Bosák Nándor püspök atya érkezik hozzánk a bérmálás szentségét kiszolgáltatni. Nyolcan készülnek a szentség felvételére, kérem, hogy imádkozzunk értük. A bérmálkozókkal május 18-án, szombaton 10 órakor tartjuk a próbát és ekkor végezhetik majd el ők és szüleik, bérmaszülőik a szentgyónást is.

Május 26-án tartjuk az elsőáldozást, amelyre a gyerekek buzgón készülnek. Kérem, hogy őket is hordozzuk imáinkban. Ma a szentmisét követően rövid megbeszélést tartunk az elsőáldozók szüleivel.

Egyházközségünk családi napját Pünkösd hétfőn, azaz június 10-én tartjuk a templomkertben. Jegyezzük be a naptárunkba.

Gyerekeknek:
Május 11-én, szombaton Harangodi Gyereknap. Busszal megyünk az egész napos egyházmegyei programra, amely egyben jutalom kirándulás is az éves munkáért. Utazási hozzájárulás: 500 Ft. Jelentkezni lehet a hitoktatóknál.

Nyári táborok időpontjai:
Napközis tábor: 2019. június 17-22 között itt a plébánián.
Elutazós tábor: 2019. július 21-27 között Piliscsaba és a Dunakanyar.
A táborokról bővebb információt a hitoktatóktól lehet kérni és a jelentkezést is ők intézik.

Adó 2 X 1%: TÁMOGASSA A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZAT (0011), mert a jóság összeköt! és a A CSALÁD A JÖVÖ ALAPJA KÖZHASZNÚ ALAPÍTVÁNY-t; Adószám: 18569364-1-09


Eseménynaptár

Hobbielektronika

május
csütörtök
28
Arduino kezdőknek és haladóknak
17:00 h

Női torna

június
hétfő
1
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.