Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Advent 2. vasárnapja (december 10.)

Liturgikus rend

Hétfő – reggel 6 óra: Roráté
Kedd – reggel 6 óra: Roráté
Szerda – reggel 6 óra: Roráté
Csütörtök – reggel 6 óra: Roráté
Péntek – reggel 6 óra: Roráté – Palánki Ferenc püspök atyával
Szombat – reggel 6 óra: Roráté
– délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 óra: Advent 3. Vasárnapja

Katekumen csoport találkozója:

December 14-én, csütörtök este 18 órától a katekumen csoport találkozója lesz a plébánián. A katekumeneket és az érdeklődőket szeretettel várom.

Roráté misék utáni reggelik:

Folytatódnak templomunkban a Roráté szentmisék reggel 6 órakor. A szentmiséket követően közös reggeli elfogyasztására van lehetőség a plébánián, amelyre mindenkit szeretettel hívunk és várunk. A reggelihez felajánlásokat szeretettel fogadunk továbbra is, valamint, szeretettel várjuk a reggelikhez önkéntes szolgálattevők jelentkezését.

Adventi naptár:

Az idén adventi naptár is kíséri adventi utunkat. Minden adventi hajnalon nyitunk egy ablakot, amely kis ajándékot rejt magában minden jelenlévőnek. Ezek segítségével is szeretnénk elősegíteni és ösztönözni készületünket a Karácsony szép ünnepére.

Szemlélődő ima:

Szemlélődő imádság lesz ma délután plébániánkon Tariska Eszter vezetésével du. 1530-tól. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

DORCAS akciók:

Ne felejtsük el a Kék Vödröket, amelyeket tartósélelmiszerrel töltöttünk meg, december 15-ig visszahozni a plébániára.

Adventi lelki délután:

A karácsonyi szentgyónás elvégzésére lehetőséget nyújtó adventi lelki délutánt tartunk december 16-án, szombaton 15 órától a templomban. Két elmélkedést tart Szentesi Csaba görög kat. parókus atya és lesznek vendég gyóntató atyák. Kérem, hogy jelezzük ismerőseink felé is a karácsonyi szentgyónás elvégzésének lehetőségét ezen a napon. Ünnepek alatt nem lesz már rá mód. Az adventi reggeleken a roráté szentmisék után szintén fogok gyóntatni a templomban. Az idős, beteg testvérekhez szívesen elmegyek, hogy ők is részesülhessenek a szentségekben, a karácsonyi időben, kérem ez irányú igényüket személyesen nekem jelezzék.

Egyházi hozzájárulás:

Szeretettel felhívjuk a kedves testvérek figyelmét, hogy rövidesen itt az év vége. Kérjük, hogy akik még nem rendezték az egyházi hozzájárulásukat erre az évre, azok legyenek szívesek befizetni azt a plébánián. Érezzük annyira a magunkénak templomunkat, egyházközségünket, hogy nem feledkezünk meg ebbéli kötelességeinkről sem.

Karácsonyi könyvárusítás:

A gyóntatóhelyiség mellett András bácsinál könyvek vásárolhatóak a család, gyerekek részére. Szeretettel ajánljuk a testvérek figyelmébe.

Adventi mézeskalács vásár:

A hagyománynak megfelelően mézeskalács sütésére kéri a testvéreket a plébániai Kamilliánus csoport és a Család a Jövő Alapja Közhasznú Alapítvány. A mézeskalácsot december 16-ig kérjük eljuttatni a plébániára, ahol kis csomagok készülnek belőlük az advent 3. vasárnapján a szentmisét követő adventi mézeskalács vásárra. A bevételből a Kenézi Kórház rehabilitációs osztályának betegei részére készít karácsonyi csomagot a kamilliánus csoport.

Karácsonyi miserend:

A kinti és benti hirdetőn egyaránt elhelyeztük a karácsonyi miserendet. Kísérjük figyelemmel. Tájékoztassuk az érdeklődőket.

Városi adventi gyertyagyújtás:

Ma délután 16.45 kor kezdődik a város második adventi gyertyagyújtása a Kossuth téren. 17.00-tól adventi gondolatokat mond a város karácsonyfája mellett: Barcsa Lajos alpolgármester, Asztalos Richárd evangélikus lelkész, Sipos Barnabás ortodox parochus. 18.00-tól „Adventi találkozások a Nagytemplomban”— zenés áhítat fiatalok szolgálatával.


Eseménynaptár

Templomszentelés 20. évfordulója

augusztus
szerda
19
Augusztus 19-én, szerdán,...
17:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.