Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

ÉVKÖZI 3. VASÁRNAP (január 21.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18 óra: Szentmise
Kedd – délután 18 óra: Igeliturgia
Szerda – Péntek: délután 18 óra: Szentmise
Szombat – délután 18 óra: Vasárnap előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 1115 óra: Évközi 4. vasárnap

Gitáros szentmise: Szerdán este gitár énekkel kísért szentmise lesz templomunkban. Mindenkit szeretettel várunk.

Katekumen csoport: Csütörtökön az esti szentmisét követően a katekumeneket várom a plébánián.

Ökumenikus imahét: Az ökumenikus imahét városunkban ma este az Attila téri Görögkatolikus templomban kezdődik. A hét pontos menetrendjét a hirdetőtáblán olvashatjuk. Kérem, hogy minél többen kapcsolódjunk be a keresztények egységéért végzett imádságba.

Munkatársak találkozója: Január 30-án, kedden este 19 órára szeretettel várom a plébániára a közösségek vezetőit és munkatársakat egy évértékelő és pasztorális programterv áttekintő megbeszélésre.

Farsangi Bál: Egyházközségünk szeretettel hív és vár mindenkit a hagyományos farsangi bálra, amely 2018. február 10-én este 19 órakor kezdődik az Agrár Étteremben. Jegyek már megvásárolhatók a plébánián 4500 Ft-os áron, az utolsó héten pedig 5000 Ft-ért. Tombola felajánlásokat örömmel fogadunk, valamint mindenkit bátorítunk a jelmezes részvételre és akár egy kis vidám műsorszám előadására. Készüljünk örömmel és vidáman!

Jegyes kurzus: Február 23-án kezdődik plébániánkon a jegyesek felkészítése a házasság szentségére és a keresztény családi életre. Kérjük azokat a párokat, akik 2018-ban a Megtestesülés templomban, vagy a józsai Szent György templomban szeretnének szentségi házasságot kötni, jelezzék szándékukat a plébánián. De várjuk azoknak a jelentkezését is, akik tartós párkapcsolatban élnek és még konkrét időpont nélkül, de házasságkötést terveznek.

 

Házas Hétvége: Szeretettel ajánlom a házaspárok figyelmébe a Házas Hétvége mozgalom meghívóját a 2018. február 16-18 közötti házas hétvégére, amelynek célja, hogy a házastársak közelebb kerüljenek egymáshoz, házas kapcsolatuk felfrissüljön és elmélyüljön. Érdeklődni és jelentkezési lapot kérni a plébánián lehet.


Eseménynaptár

Templomszentelés 20. évfordulója

augusztus
szerda
19
Augusztus 19-én, szerdán,...
17:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.