Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

NAGYBÖJT 2. VASÁRNAP (február 25.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Péntek: délután 18 óra: Szentmise
Szombat – délután 18 óra: Vasárnap előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 1115 óra: Nagyböjt 3. vasárnapja

Gyűjtés katolikus iskolák javára: Ma országos gyűjtést tartottunk a katolikus iskolák javára. Az egyházmegyénk által fenntartott katolikus iskolákban, ebben a tanévben kb. 5 100 gyerek tanul. Mindnyájunk közös ügye, hogy iskoláinkban eredményes nevelői munka folyjék. Köszönjük a testvérek imáit és nagylelkű adományait.

Bibliaóra: Csütörtökön az esti szentmisét követően Bibliaórát tatunk a plébánián.

Keresztút: Pénteken a szentmise után imádkozzuk a keresztút ájtatosságát. Kérem, hogy minél többen kapcsolódjunk be a közös imádságba.

Szemlélődő ima: Ma délután szemlélődő imádságra hívjuk a testvéreket a plébániára este 18 órától.

Világimanap a nőkért: A Tiszántúli Ref. Egyházkerület Nőszövetsége szervezésében 26. alkalommal kerül megrendezésre az Ökumenikus Világimanap a nőkért. Ebben az évben a Debrecen-Szabadságtelepi Református Egyházközség ad helyet az imádságnak, március 2-án, pénteken 17 órai kezdettel. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak!

Tartósélelmiszer-gyűjtés: Tegyünk tanúságot az irgalmas szeretet gyakorlásáról, és lehetőségeinkhez mérten tartós élelmiszerrel járuljunk hozzá a Katolikus Egyház segélyakciójához. Ezt megtehetik a jövő heti vasárnapi szentmisén és az azt követő hétköznapokon, március 4-11-ig. Adományainkat a Karitász juttatja majd el a rászorulókhoz.

A Szentatya kérése: hogy március 9-ei kezdettel 24 órás szentségimádást tartsunk, egybekapcsolva ezt a bűnbánat szentségének kiszolgáltatásával. Mi is csatlakozunk a felhíváshoz és 9-én, pénteken az esti szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget a templomban másnap az esti szentmise kezdetéig. Mivel a szentség nem maradhat őrizetlenül ezért kihelyeztünk egy lapot felosztva a 24 órát fél órás időtartamokra és kérem, hogy iratkozzunk fel ki, mikor tud vállalni egy fél órát/órát. Péntek este ameddig arra szükség van gyóntatni fogok, elvégezhetjük a nagyböjti szentgyónásunkat.

Irgalmasság vasárnapi zarándoklat Krakkóba: 2018. április 04-08. Részvételi díj 33 500Ft, amely tartalmazza az utazás, szállás, a 2 vacsora és három reggeli árát. Jelentkezni lehet a plébánián. Bővebb információ a hirdetőn elhelyezett plakáton olvasható.

Gyerekprogramok:

  • Március 15-én, egész napos kirándulásra hívjuk a hittanos gyerekeket elsőtől a még nem bérmálkozottakig. Szarvaskőre és Egerbe utazunk. Részvételi díj 1500Ft/fő.
  • Március 9-én, pénteken a szentmise előtt tartjuk a gyerekek keresztútját, amelyre a szülőket is és mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

Eseménynaptár

Felnőttek Lelki Köre

június
péntek
5
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Női torna

június
hétfő
8
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.