Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznapokon: 18.00 szentmise
Vasárnap: 9.00 görögkatolikus liturgia
11.15 és 19.30 szentmise

Gyóntatás kedd-szombat: szentmise előtt, vasárnap: szentmise előtt és alatt

Szemlélődő, meditációs lelkigyakorlat

a Debreceni Megtestesülés Plébánia szervezésében Bükkszentkereszten

2020. júl. 31-aug. 7.

További részletek: ide kattintva

Kedves Testvérek!

Közösségünk életét megnehezítette a koronavírus járvány, a korlátozó intézkedések miatt 2020. március 22-től május 4-ig szünetelt a nyilvános liturgiák tartása a templomokban.

Köszönjük plébánosunk és segítői helytállását, hogy ebben a mindannyiunk számára nehéz időszakban a közösségi médián keresztül szentségimádás, szentmise, keresztút közvetítésével, a nagypénteki és a húsvéti énekek, lelkipásztori videoüzenetek és a hittanos gyermekek anyák napi műsorának közzétételével összetartották a közösséget.

Köszönjük a hívek aktivitását és részvételét is. Jó volt látni, hogy milyen sokan bekapcsolódtak ezekbe a közvetítésekbe!

Egyházközségünk képviseletében ezúton szeretném kifejezni köszönetemet mindazoknak, akik - átérezve, hogy járványügyi helyzet nem csak a hitélet gyakorlását, hanem templomunk és plébániánk fenntartását is megnehezíti - nagylelkű anyagi támogatásukkal a nyilvános liturgiák szünetelése idején is hozzájárultak plébániánk zavartalan működtetésének biztosításához. Tisztelettel kérem, hogy lehetőségeikhez mérten támogatásukkal a jövőben is segítsék egyházközségünket!

Május 4-től korlátozottan, de ismét látogathatók a liturgikus események, melyeken a részvétel a püspöki rendelkezések betartásával történhet. A mostani átmeneti időszakban nem perselyezhetünk, adományaikat kivonuláskor a padsorok mögött elhelyezett kosarakba, vagy a templomi perselyekbe helyezhetik el. Egyházközségi hozzájárulásukat vagy felajánlásaikat kedd-péntek délután a szokott módon a plébánia irodán is befizethetik, vagy banki átutalással a Debreceni Megtestesülés Plébánia bankszámlájára küldhetik. Bankszámlaszám: 11100609-18565810-36000001

2020-ban is rendelkezhetünk személyi jövedelemadónk 1+1%-ról. Tisztelettel kérjük, hogy személyi jövedelemadója első 1%-ával a Megtestesülés Plébánia mellett működő "A Család a Jövő Alapja" közhasznú alapítványunkat támogassa! . Adószámunk: 18569364-1-09

A Magyar Katolikus Püspöki Kar felhívásához társulva pedig kérünk minden katolikusnak keresztelt embertársunkat, hogy személyi jövedelemadója második 1%-ával a Magyar Katolikus Egyház célkitűzéseit támogassa! Kérjük, hogy a rendelkező nyilatkozatán a MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZ technikai számát (0011) tüntesse fel!

Köszönettel, az egyházközségi képviselőtestület nevében:

Cserny István
világi elnök


Eseménynaptár

Énekkari próba

szeptember
szombat
26
Szeretettel várunk énekelni...
19:00 h

Szent Mónika imacsoport

szeptember
vasárnap
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Szemlélődő ima

szeptember
vasárnap
27
Hiszen őbenne élünk,
...
17:30 h

Női torna

szeptember
hétfő
28
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Lelkiségtörténeti önképzőkör

szeptember
kedd
29
Lelkiségtörténeti önképzőkör
19:00 h

Hobbielektronika

október
csütörtök
1
Arduino tanfolyam
Arduino...

Felnőttek Lelki Köre

október
péntek
2
Azoknak a felnőtteknek alakult,...
10:00 h

Énekkari próba

október
szombat
3
Énekkari próba
19:00 h

Női torna

október
hétfő
5
minden hétfőn 18.45-től a...
18:45 h

Képviselőtestületi ülés

október
kedd
6
Éves program megbeszélése
19:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.