Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétfő - szombat: 18 óra
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 óra szentmise
Gyóntatás kedd-szombat szentmisék után, vasárnap: mise alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Szentháromság vasárnapja (május 30.)

Liturgikus rend

Hétfö – délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Péntek: dėlután 18 óra: Szentmise évközi időben
Szombat – délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11,15 és este 19.30 óra: Úrnapja

Közösségi alkalmak:

- Szemlélődő ima: lesz május 30-án 17.30-tól a plébánián.
- Kedden szentmise után képviselőtestületi ülést tartunk, szeretettel várom a testületi tagokat.
- Csütörtökön az esti szentmisét megelőzően 17 órától szentségimádást tartunk papi és szerzetesi hivatásokért.
- Pénteken elsőpéntek a szentmisében köszöntjük Jézus Szentséges Szívét, napközben a betegek áldoztatása.
- Szombaton az esti szentmisét követően csendes Szentségimádást tartunk.

Családi nap: Megköszönöm mindenkinek a részvételét a zeleméri kirándulásunkon, akár gyalogosan, vagy kerékpárral, autóval csatlakoztak. Hála legyen a jó Istennek a szép időért és az együtt töltött órákért.

Tábor és gyerekprogram. Már kiosztottuk a gyerekeknek, fiataloknak és szüleiknek azt a kis lapot, amelyen összefoglaltuk az egyházmegyei és plébániai gyerek és ifjúsági programokat, táborokat. Kérem a kedves szülőket, hogy tájékozódjanak, és mihamarabb hozzák meg a döntésüket, hogy a gyermekük melyik alkalmon, táborban kíván részt venni. Várjuk a visszajelzéseket.

Eucharisztikus Kongresszus: A MKPK állásfoglalása szerint megrendezésre kerül a Budapesti Eucharisztikus Kongresszus 2021. szeptember 5 – 12 között. Egyházközségünk az utolsó két napra szervez közös részvételi lehetőséget, azaz a szeptember 11 és 12-i programokon vennénk részt. Aki szeretne velünk jönni kérem, vigyen az újságosnál található szórólapból és jelentkezési lapból. Ezeken minden információ megtalálható. A jelentkezési határidő rövid, kérem ennek szigorú betartását a regisztráció és a helyfoglalások miatt.

Látogató: 2021. június 5-én, szombaton a templomunk és plébániánk otthont ad a DNYEM Kórházlelkészi Szolgálat I. szakmai napjának, a katolikus kórházlelkészi szolgálatok munkatársai és önkéntesei számára. A program reggel 9 órakor Püspök atya köszöntésével és szentmisével kezdődik, amelyre mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

Elsőáldozás: Köszönöm a hitoktatónak, Jakab Zsuzsannának a gyerekek felkészitését, és áldozatos hitoktatását, amit plébániánkon végez. Köszönöm a kedves szülöknek, hogy gyermekük lelki és vallásos nevelését fontosnak tartják, és szeretnék, hogy gyermekeik egyre jobban megismerjék Jézust és az ő útját, ami nem más, mint folyamatos növekedés a szeretetben. Köszönöm, hogy az Egyházat, bennünket, papokat, hitoktatókat bizalmukkal megajándékoznak, és együtt munkálkodhatunk a gyerekek fejlődésében, kibontakozásában. Köszönöm a gyerekeknek a kitartást, szorgalmat, munkát – megteremte gyümölcsét. Kívánom, hogy sok szép és mély találkozásotok legyen Jézussal a gyakori szentáldozásban.


Eseménynaptár

Női torna

szeptember
hétfő
20
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Felnőttek lelki köre

szeptember
péntek
24
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Szemlélődő ima

szeptember
vasárnap
26
Hiszen őbenne élünk,
...
17:30 h

Szent Mónika imacsoport

szeptember
hétfő
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Női torna

szeptember
hétfő
27
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Felnőttek lelki köre

október
péntek
1
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Női torna

október
hétfő
4
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Felnőttek lelki köre

október
péntek
8
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Női torna

október
hétfő
11
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Felnőttek lelki köre

október
péntek
15
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.