Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétfő - szombat: 18 óra
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 óra szentmise
Gyóntatás kedd-szombat szentmisék után, vasárnap: mise alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Évközi XI. vasárnap (június 13.)

Liturgikus rend

Hétfő, kedd – délután 18 00 : Igeliturgia
Szerda – Péntek: délután 18 óra: Szentmise évközi időben
Szombat – délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 és este 19.30 óra: Szentmise, évközi XII. vasárnap
Szemlélődő ima: lesz június 13.-án 17.30 -tól a plébánián.

Lelkigyakorlat, helyettesítés: - Jövő héten hétfőtől csütörtökig papi lelkigyakorlatra utazom, kérem a kedves testvéreket, hogy imáikkal kísérjék ezt az egyházmegyés papi lelkigyakorlatot, valamint ez idő alatt hivatali, lelkipásztori teendőkkel forduljanak bizalommal Dr. Törő András atyához.

Tábor és gyerekprogram: Jövő héten kezdődik a plébániai napközis tábor két hete. Várjuk a gyerekeket szeretettel és ennek kapcsán is kérem a kedves testvérek imáit, hogy a Szentlélek vezetésével tudják végezni a hitoktatók és munkatársaik a szolgálatukat. Természetesen a két hét folyamán örömmel fogadunk minden olyan támogatást (zöldség, gyümölcs, sütemény…) amelyekkel örömet szerezhetünk az itt lévő gyerekeknek.

Gyászjelentés: Mindnyájan fájdalommal értesültünk, hogy Dr. Lieli Pál egyházközségünk érdemesült képviselőtestületi tagja, aktív akolitusa, a Biblia kör lelkes résztvevője, kórustagunk, szeretett férj és édesapa, nagyapa hazatért a Mennyei Atyához. Pali bácsi temetése 2021. június 18-án, pénteken 12 órakor lesz a Debreceni Köztemetőben. A család kérése, hogy koszorú helyett 1 szál virággal fejezzük ki szeretetünket, tiszteletünket.
Másnap június 19-én, szombaton az este 18 órakor kezdődő szentmisét ajánljuk fel itt a templomunkban Pali bácsi lelki üdvéért. Ezen a szertartáson közreműködik a Lyra Szimfonikus Zenekar, a Megtestesülés Plébánia Énekkara és Tóth Nóra fuvolán. Hívok mindenkit szeretettel erre a szentmisére, imádkozzunk együtt közösségünk kedves tagjának örök boldogságáért, és szeretetteiért.

Papszentelés: Szeretettel hívom a kedves testvéreket pap- és diakónusszentelésre, amely Debrecenben lesz itt a Megtestesülés-templomban június 26-án. A 10 órakor kezdődő szentmisében püspök atya áldozópappá szenteli Halász István diakónust és szerpappá Szabó Gábor akolitust és Keresztes Attila kamilliánus testvért.
Ebben a szentmisében végzi a főpásztor az olajszentelést, és újítja meg az egyházmegye papsága a papi fogadalmát.

Takarítás: A templom és a templomkert takarítására hívom és várom a kedves testvéreket 2021. június 19-én, szombaton reggel 8 órára. Tavasszal elmaradt a takarítás, most szeretnénk ezt pótolni és széppé tenni a környezetünket, templomunkat a papszentelésre. Minél többen jövünk össze, annál hatékonyabban és gyorsabban tudjuk elvégezni a feladatokat! Várunk mindenkit!


Eseménynaptár

Női torna

szeptember
hétfő
20
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Felnőttek lelki köre

szeptember
péntek
24
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Szemlélődő ima

szeptember
vasárnap
26
Hiszen őbenne élünk,
...
17:30 h

Szent Mónika imacsoport

szeptember
hétfő
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Női torna

szeptember
hétfő
27
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Felnőttek lelki köre

október
péntek
1
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Női torna

október
hétfő
4
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Felnőttek lelki köre

október
péntek
8
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Női torna

október
hétfő
11
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Felnőttek lelki köre

október
péntek
15
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.