Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétfő - szombat: 6 óra roráte
szombat este 18 óra előesti szentmise
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 óra szentmise
Gyóntatás hétköznap a szentmisék után, vasárnap: mise előtt és alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Hirdetés: Évközi 25. vasárnap (szeptember 19.)

Liturgikus rend:

Hétfő délután 18 óra: lgeliturgia
Kedd,csütörtök, péntek délután 18 óra: Szentmise
Vasárnap 11.15 és 19.30 óra: Szentmise, évközi 26. vasárnap

Közösségi alkalmak:

  • Szeptember 16-án csütörtök este a szentmisét követően a felnőtt Katekumen csoport kezdi az alkalmait. Azokat várjuk szeretettel a plébánián, akik szeretnének megkeresztelkedni, megismerkedni a katolikus hitünkkel vagy pótolni az elsőáldozás és bérmálkozás szentségeit.
  • szeptember 17-én, pénteken délelőtt 10 órára várja Gajdos Zsuzsi a Felnőttek lelki köre alkalmára a tagokat és az érdeklődőket.
  • A Hobbielektronika csoport is elkezdte előadásait csütörtökönként 17 órától a plébánián.
  • A plébániai hittanórák rendjét közzé tettük a hirdetőn és a honlapunkon, Facebookon is. Várjuk a gyerekeket péntek délutánonként szeretettel.

Eucharisztikus Kongresszus: Hálát adunk a jó Istennek az Eucharisztikus Kongresszusért, annak minden ajándékáért, gyümölcséért. Hálásan köszönjük meg a szervezők, önkéntesek nagyszerű szolgálatát és szeretnék köszönetet mondani Jakab Zsuzsának, Kiss Zitának, akik 16 fiatalt vittek el plébániánkról a péntek esti, szombati és vasárnapi ünnepre. A jó Isten fizesse meg áldozatukat és szolgálatukat. Zitának különösen is köszönjük a szálláshelyet, a budapesti kalauzolást! És köszönöm természetesen mindenkinek, aki akár személyesen akár televízión keresztül bekapcsolódott e nagy világeseménybe. Hiszem, hogy az Úr kegyelmei elértek hozzánk.

Nyugdíjasok kirándulása: Újból szeretettel hivjuk a nyugdijasokat öszi kirándulásra, 2021. október 5- én, kedden. Úticélunk Mezőköved lesz, ahol a Matyó Kápolnát, Matyó Múzeumot, a Takács István gyűjteményt és a Jézus Szíve templomot tekintjük meg, és természetesen lesz közös szentmise és ebéd. Pontos információkat a részvételi díjról és indulásról a jövő hét vasárnap hirdetek majd, de már lehet a naptárunkban tervezni. A kiránduláson a részvétel a magunk és mások védelme érdekében védettségi igazolványhoz kötött.

Pásztor est címmel plébániai közösségi találkozásra hívom a kedves testvéreket október 2-án, szombaton 18 órától. Vendégként plébániánkra érkezik, és ünnepi szentmisét celebrál Exc. és Ft. Felföldi László pécsi megyéspüspök, közösségeink korábbi jó pásztora. A szentmise végén átadjuk püspök atyának egyházközségeink ajándékát, majd pásztortüzet gyújtunk az udvaron kis műsor kíséretében, és közös agapé, találkozás, beszélgetés veszi kezdetét. Az agapéhoz várunk és örömmel fogadunk sütemény felajánlásokat! Jöjjünk el minél többen!

Köszönöm a mai szentmise zenei és ének szolgálatát a hitoktatóknak, zenészeknek, fiataloknak.

Köszönöm Gábor diakónus atya szolgálatát. Mielőtt fogadjuk az áldást a tanszerekre, jelenlévő diákokra és pedagógusokra hallgassunk meg két tanévnyitó verset a gyerekektől, majd egy kis videó összeállítással tekintsünk rá azokra az eseményekre, amelyek gazdagították hittanosaink életét, és amelyekre szintén áldást kérünk az előttünk álló tanév során.


Eseménynaptár

Hobbielektronika

december
csütörtök
9
Python tanfolyam
17:00 h

Felnőttek lelki köre

december
péntek
10
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Női torna

december
hétfő
13
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Hobbielektronika

december
csütörtök
16
STM32 mbed tanfolyam
17:00 h

Felnőttek lelki köre

december
péntek
17
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Női torna

december
hétfő
20
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Szent Mónika imacsoport

december
hétfő
27
Minden hónap 27-én imádkozunk...
17:00 h

Női torna

december
hétfő
27
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Női torna

január
hétfő
3
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Női torna

január
hétfő
10
Szakemberrel irányított...
18:45 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.