Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznap: 18 óra szentmise
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 óra szentmise
Gyóntatás hétköznap mise előtt, vasárnap: mise előtt és alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Húsvétvasárnap (április 17.)

Liturgikus rend

Húsvéthétfő – délelőtt 11.15 óra: Szentmise
Kedd – Péntek: délután 18 óra: Szentmise Húsvét nyolcadában
Szombat – délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 és este 19.30 óra: Húsvét 2. Isteni Irgalmasság Vasárnapja

Hála: Köszönöm mindazok szolgálatát, segítségét, akik fáradoztak, hogy templomunk és húsvéti ünneplésünk szép legyen. Külön köszönöm a sekrestyés, a kántor úr, az énekkar, akolitusok és ministránsok áldozatait és szolgálatát. Isten fizessen meg mindnyájuknak.

Közösségi alkalmak: Kedden a lelkiségi Önképzőkör tartja újabb alkalmát a szentmisét követően. Pénteken várjuk a hittanosokat a plébániai hittanórákra. Jövő hét vasárnap, délután 17.30-tól szemlélődő ima lesz a plébánián. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk!

Templombúcsú: Április 24-én, vasárnap a 9.30 órakor kezdődő szentmisében tartjuk a Józsai Szent György Templom búcsúünnepét. Az ünnepi szentmise igehirdetője Tóth László Gábor diakónus testvér, püspöki titkár úr lesz. Szeretettel várunk mindenkit.

Versmaraton: A Magyar Költészet Napjához csatlakozva a Józsai Szent György Egyházközség első alkalommal szervezi meg a „Józsai Versmaraton” címet viselő programot 2022. április 23-án, szombaton 10-22 óráig. A rendezvény időtartama alatt várjuk azokat a gyermekeket, fiatalokat és felnőtteket, akik szeretnék elmondani vagy felolvasni legkedvesebb versüket. Programunkat a Csokonai Színház művészei, Bárdosi Ildikó népzenész műsora is gazdagítja. E napon több meglepetés is várja a hozzánk érkezőket: rajzkiállítás, verskert, kézműves foglalkozás, orgonamuzsika stb. Mindenkit nagy szeretettel hívunk és várunk!!

Adó 2 X 1%: TÁMOGASSA A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZAT (0011), mert a jóság összeköt!

Áldott Húsvétot!


Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.