Az oldal cookie-kat használ, hogy minél több hasznos funkciót biztosítson a látogatóknak.

Az EU-s jogszabályok értelmében fel kell hívnunk a figyelmét, hogy oldalaink sütiket (cookie) használnak. Ezek miniatűr, ártalmatlan fájlok, melyeket az ön gépére helyezünk el, hogy a szolgáltatásaink használatát egyszerűbbé tegyük az ön számára. A sütiket természetesen letilthatja a böngészőjében, azonban ha az Elfogadom feliratú gombra kattint, akkor elfogadja azok használatát.

Miserend

Hétköznap: 18 óra szentmise
vasárnap: 9 óra gk. liturgia
11.15 és 19.30 ó. szentmise
Gyóntatás hétköznap mise előtt, vasárnap: mise előtt és alatt

Püspökszentelés

Felföldi László,volt plébánosunk, püspökké szentelésének fénykép- és videofelvétele megtekinthető

Húsvét 5. vasárnapja (május 15.)

Liturgikus rend

Hétfő – délután 18 óra: Igeliturgia
Kedd – Péntek: délután 18 óra: Szentmise húsvéti időben
Szombat – délután 18 óra: Előesti szentmise
Vasárnap – délelőtt 11.15 és este 19.30 óra: Szentmise, Húsvét 6. vasárnapja

Közösségi alkalmak:

  • Csütörtökön a szentmisét követően Bibliaóra lesz a plébánián.
  • Jövő hét vasárnap 1730-tól szemlélődő ima lesz a plébánián.

Májusi litánia: Május a Szűzanya hónapja, az édesanyák hónapja; ezért a szentmisék után mindig közösen imádkozzuk majd a Lorettói litániát, köszöntve égi Édesanyánkat. Jöjjünk minél többen a hétköznapokon és imádkozzunk az édesanyákért, az anyai hivatásért.

Szólj be a papnak: Dr. Csókay András idegsebésszel „A gyógyszer vagy az ima, a szike vagy a Szentlélek fontosabb a műtétnél?” címmel szervez beszélgetést a Szólj be a papnak csapata május 17-én, kedden este 7 órától a Kossuth utcai Bakelitben. Mindenkit szeretettel várnak!

Májusi-júniusi programok

Elsőáldozás: Május 29-én tartjuk az elsőáldozást, amelyre a gyerekek buzgón készülnek. Kérem, hogy hordozzuk imáinkban őket nagy szeretettel.

Egyházközségeink összevont családi napját Pünkösd hétfőn, azaz június 6-án tartjuk. Programja: 10.30-tól szentmise a Megtestesülés templomban majd ebéd 12.30-tól az Agrár Egyetem szabadtéri terén a Kazánház előtt és ott lesznek a gyermek és felnőtt programok is. Az ebédhez tányért és kanalat mindenkinek hozni kell! Valamint süteménnyel is készülhetünk, amellyel megkínáljuk egymást. A program belépőjeggyel látogatható, amelyet 1000 Ft-os áron megvásárolhatunk a plébánián. Jelentkezési határidő: Június 1.

Nyári táborok időpontjai:

Napközis tábor: 2022. június 20-24 és jún. 27-júl 1. között itt a plébánián.

Elutazós tábor: 2022. július 10-16 között. A táborokról bővebb információt a hitoktatóktól lehet kérni és a jelentkezést is ők intézik.

Adó 2 X 1%: TÁMOGASSA A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZAT (0011), mert a jóság összeköt!


Eseménynaptár

Képviselőtestületi ülés

december
kedd
6
Képviselők tanácskozása
18:00 h

Hobbielektronika

december
csütörtök
8
Bevezetés az elektronikába
17:00 h

Felnőttek lelki köre

december
péntek
9
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Felnőttek lelki köre

december
péntek
16
Beszélgetés a hit...
10:00 h

Ferenc pápa beszédei

Rózsafüzér Skype-on

Skype rosary

Minden este 20.30-kor Skype-on lehet rózsafüzért mondani. Bővebben »

Homíliák

Sample image

Homíliák, elmélkedések letölthető hangfelvételei.

Képek a plébánia életéből

Sample image

Plébániánk jelesebb eseményeit megörökítő fényképeket az Olvasóterem menüpontban talál.