Foglalkozások 2024/2025-ben

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a Hobbielektronika csoport foglalkozásaira a Debreceni Megtestesülés Plébánia közösségi termébe szeptembertől júniusig, csütörtök délutánonként 17 órára. Ingyenes tanfolyamokat és ismeretterjesztő előadásokat kínálunk. Foglalkozásainkon írásvetítővel segített előadásokat tartunk, illetve egyszerű kapcsolásokat állítunk össze és próbálunk ki (hozott anyagból).

Jelentkezés, kapcsolattartás: levélben a hobbi @ cspista.hu címen. Az új jelentkezőktől az elérhetőségen (név, E-mail cím, telefonszám) kívül egy rövid bemutatkozást is kérek: életkor, érdeklődési terület, elektronikai és informatikai jártasság szintje, mit vár a Hobbielektronika körtől!

Cserny István

Amit az 2024/2025-ös tanévben kínálunk:

Kezdőknek szóló tanfolyamunk az alábbi témaköröket tárgyalja:

  • Boole-algebra, logikai műveletek
  • Logikai függvények fogalma és ábrázolásmódja (logikai kifejezés, igazságtáblázat, logikai kapuk összekapcsolásával kialakított áramkör)
  • Kombinációs logikai hálózatok
  • Sorrendi logikai áramkörök

Kísérleteinkhez az alábbiakra lesz szükségünk:

Haladóknak szóló vegyes témakörű előadássorozat, többek között az alábbi támakörökből válogatva:
  • Mikrovezérlők programozása (Arduino, RP2040, ESP32, STM32 stb.)
  • Programozás Python és CircuitPython nyelven
  • Programozás Arduino Mbed-OS környezetben
  • Egyéni projektek bemutatása
  • A LabVIEW használata hobbiprojektekhez

2024. szeptember 19.

A digitális elektronika alapjai
1. Boole algebra, logikai függvények (ismétlés)

Az előadáson a Boole-algebra tulajdonságai és alaptételei mellett a logikai függvény fogalmáról és ábrázolásmódjáról (igazságtáblázat, logikai kifejezés, logikai kapuk összekapcsolásával kialakított áramkör) lesz szó.

2024. szeptember 26.

Az RP2040 mikrovezérlő

A gondolatébresztőnek szánt előadásban röviden bemutatjuk az RP2040 mikrovezérlő főbb tulajdonságait, a vele megépült legegyszerűbb kártyákat és felsorolásszerűen ismertetjük a kártyához ajánlott fejlesztői környezeteket (némelyikkel még találkozhatunk a tanév során).

2024. október 3.

A digitális elektronika alapjai
2. Logikai kapuáramkörök - 1. rész (ismétlés)

A logikai alapműveletekből újabb logikai műveleteket vezethetünk le (XOR, NAND, NOR, XNOR). Ezen kívül megvizsgáljuk a logikai műveletek elektronikus megvalósításának lehetőségeit és kiterjeszthetőségét (több-bemenetű kapu)

2024. október 10.

CircuitPython és ESP32 – a kezdő lépések

A CircuitPython újabb kiadásai az ESP32 WROOM-32 mikrovezérlőt is támogatják. Az előadás bemutatja a firmware feltöltését, az online Code Editor használatát és néhány mintapéldát.

2024. október 17.

A digitális elektronika alapjai
2. Logikai kapuáramkörök - 2. rész (ismétlés)

A logikai alapműveletekből újabb logikai műveleteket vezethetünk le (XOR, NAND, NOR, XNOR). Ezen kívül megvizsgáljuk a logikai műveletek elektronikus megvalósításának lehetőségeit és kiterjeszthetőségét (több-bemenetű kapu)

2024. október 24.

CircuitPython és ESP32 – WiFi hálózatkezelés

Az ESP32 egyik nagyszerű tulajdonsága, hogy beépített WiFi modullal rendelkezik, Ennek a használatával ismerkedünk meg CircuitPython környezetben.

2024. november 14.

A digitális elektronika alapjai
4. Kombinációs logikai hálózatok

A logikai áramköröknek azon csoportjáról lesz szó, amelyek kimeneteinek állapota csupán a bemenetek pillanatnyi állapotának függvénye. Megismerkedünk a logikai elemzés és a logikai tervezés folyamatával.

2024. november 21.

CircuitPython és ESP32 – Az AHT10 szenzor használata

Az Aosong AHT10 szenzor a hőmérséklet és a relatív páratartalom mérésére alkalmas, I2C interfésszel rendelkezik. Az előadásban CircuitPython és Arduino programokat mutatunk be.